365: unmyeongeul geoseuleuneun 1nyeon

• Južná Kórea 365: 운명을 거스르는 1년 (viac)

Vyšetrovateľ Hyeong Yu (Lee Joon Hyuk) cíti vinu za smrť svojho detektívneho partnera, takže prijme návrh od psychiatričky, aby si zresetoval život. Reset spočíva v možnosti vrátiť sa o rok nazad v čase. Spolu s ním cestujú aj ďalší desiati náhodní ľudia. Keď však prvý z nich zomrie, zisťujú, že spojenie medzi nimi nie je celkom náhodné. Detektív začne prípad vyšetrovať na vlastnú päsť spolu so svojou spolucestovateľkou Ga Hyeon (Nam Ji-Hyun), autorkou populárneho webtoonu. Postupne je viac mŕtvych a viac podozrivých a zahrávanie sa s osudom sa odhaľuje. Dá sa vôbec prepísať predurčenie? (moikan)

moikan

Toto bol logický a dobrý detektívny príbeh. Fantazijný prvok cestovania v čase prináša otázok, či je nám osud určený. Stojí za to bojovať o zmenu ? Zároveň je tu zahrávanie sa so strachom zo smrti. Stratíme odvahu, ak nás niekto týmto strachom manipuluje ? Postupne rozuzľovanie záhad s dobrou dávkou napätia. Prvá polovica bola celkovo kreatívnejšia, aj humor bol lepší. Rozprávanie v hádankách. Neistota, kto klame a kto hovorí pravdu. Prepracované dialógy obsahujúce bystré výhovorky aj vtipné vsuvky. Nápaditá kamera prelínajúcich sa obrazov jednotlivých scén. Vydarený seriál, ktoré sa oplatí pozrieť. ()