Marceloo

Po dlhej dobe konečne podarená hororová antológia. V prvom príbehu napadne pracovníkov supermarketu nahnevaný nákupný vozík, ktorý likviduje všetko živé, čo mu skríži cestu. Podarený kúsok, ktorý pripomenie osemdesiatkové kúsky ako napríklad Chopping Mall. V druhom príbehu musí redneck čeliť krvilačnej Chupacabre. Opäť zábavný kúsok s úsmevnými maskami. V tretej časti sa partia kamarátov rozhodne zavraždiť svoje otravné manželky. Tie sa ale vrátia zo záhrobia a spôsobia im ešte väčšie starosti. Podarený kúsok, ktorý nápadite imituje reálny život. Vo štvrtej časti hrá prím diabolská gitara (niekto tu pozeral Deathgasm), ktorá zabije všetko v okolí. Nízkorozpočtový splatter v štýle, ktorý mám rád a kde krv tečie potokmi. Piaty príbeh má zo všetkých najlepšie technické spracovanie a v antológii jednoznačne vyniká. Dve kuchárky zamilované do Johnnyho Deppa musia uvariť niečo výnimočné, inak im hrozí výpoveď. S použitím tajnej ingrediencie uvaria to najlepšie jedlo pre celú školu. Príbeh trochu predvídatelný, ale zábavný a dynamický. Šiesty príbeh je najslabší. Pri splne sa tu mení pes na človeka a človek na psa. Humor tu síce funguje, ale nesadli mi herci a mal som z toho pocit odfláknutia. Posledný príbeh ukazuje zrodenie démona, ktorý prinesie velké prekvapenie pre všetkých zúčastnených. Opäť krátky kúsok s velmi podarenými gagmi a super vyvrcholením. Celkovo mám z tejto antológie vynikajúci pocit, ktorý mi pripomenul časy, kedy vznikali ako na bežiacom páse. Vo všetkých segmentoch je vidieť vášeň k žánru, snaha potešiť diváka a zaujať ho aj napriek poväčšine nulovému rozpočtu. Presne pre toto tento žáner milujem a Hellarious dostáva tri silné hviezdy. Taktiež dúfam, že si týchto tvorcov všimnú na vyšších miestach, pretože talent tu aspoň v niektorých prípadoch určite je. ()