Magdaleun golmogui chueog

• Južná Kórea 막다른 골목의 추억 (viac)

Mladá Korejka Yumi (Soo-young Choi) se rozhodne navštívit svého přítele, který je z pracovních důvodů dlouhodobě v japonském městě Nagoja. Když však dorazí až k jeho bytu, otevírá jí neznámá dívka a jejich čtyřletý vztah se tak záhy rozpadá. Zklamaná Yumi se ovšem rozhodne pobýt v zapadlém penzionu na konci jedné slepé ulice, utřídit si zde své myšlenky a prozatím se tak nevracet domů. To ale ještě netuší, jak důležitou roli tohle rozhodnutí sehraje v jejím životě. (FritoleXx)

Aljak

Toto bolo také ... obyčajné! Začiatok filmu celkom nádejný, no po tom rozchode sa utiahnutí Yumi do penziónu to nabralo až nepríjemne lyrický ráz. Nič výrazne epického teda nečakajte, lebo inak budete sklamaní, rovnako ako ja. Áno, pointa a posolstvo je v podstate pekné, ale to je asi tak všetko. Inak to pôsobilo mdlo a ťažkopádne. A ani ostatné postavy mi neboli nejako extra sympatické. Pozerať sa na to dalo, ale žiadny výrazný dojem to vo mne nezanechalo. Jedna hviezda za sľubný začiatok a pekné posolstvo, nič viac. ()