Helena si v Barceloně 60. let 20. století získává srdce nebezpečného vůdce heroinového kartelu. Zároveň piluje schopnosti potřebné k cestě na vrchol. (Netflix)

Arsenal83

Háčko, ale inak seriál, pri ktorom sa nedá ani háčkovať. Keď obsadia niekde Adrianu Ugarte, tak to je skoro záruka obnaženia, tu to stihla hneď v úvodnej časti. Ale keďže Netflix je odporcom výlučnej heterosexuality, následne sa pridali aj homoši. Raz jeden druhému fajčí, inokedy fúzač poskytuje svoje enzýmy neoholenému do dutiny ústnej a vtedy človek aj zabudne na nejaké mafiánske kartely, keďže mu prichádza homofóbne nevoľno. ()

kokofek

A máme tady Angeliku na španělský způsob. Krásnou,žádoucí,chytrou a se štěstím ve všem co dělá. Bavily mě ale kostýmy a sexuální nevázanost. Takže když to budete brát jako zábavu a nehledat přílišnou logiku tak se budete bavit. ()

Mamlas

Zvládl jsem necelé 2 díly. Vyrozuměl jsem, že ústřední postavou je nějaká běhna, která se prušukává k lepšímu životu přes nějakého mafiána. Není to úplně odpad, ale dívat se na to taky nedá. (11%) ()

AloeB

Hache, nebo chceme-li Háčko, o Heleně s neznělým H. Počin, který je do stejné míry o katalánských gangsterech a pašerácích jako o nemocném vztahu bývalé šlapky a cholerického mafiánského bosse, ovšem fanoušci různých Christianů nebo Massimů budou zklamaní, protože zde je zvrhlá verze popelkovského narativu podána bez nějaké větší sexualizace a nijak se nezdá, že by tvůrcům připadala jako dobrý nápad. Namísto brakového románku tak dostáváme příběh silné ženy, která vzdoruje narušenému psychopatovi, jemuž se z nějakého důvodu všichni ostatní vzdorovat bojí, což je možná stejně podivné jako fakt, že se tento Salvador Malpica tak dlouho udržel ve své výstavní pozici, to bych ale nechal stranou, jednoduše je z kvalitní Marseillské školy, že. Mimo ústřední dvojici však Hache jako seriál oplývá i jinými zajímavými, dobře zahranými postavami s osudy dostatečně dobře zpracovanými na to, aby udrželi diváka u obrazovky. Mě především zaujal detektiv v podání Eduarda Noriegy, který zde zastupuje stranu dobra a přesto nelze říct, že by patřil mezi ty otravné klaďáky, kterých je ve fikci pomalu víc, než je ve skutečném světě špatných lidí. Kromě poněkud vyhrocenějšího stavu hlavních hrdliček sice nelze říct, že by tyto ostatní příběhové archy oplývaly nějakou tvrdou originalitou, naštěstí si více cením zpracování, než něčeho objevného. Seriál navíc přesto zaujme atmosférou Barcelony 60. let, spoustou heroinu a cynickým zločineckým prostředím. Vyjde-li druhá série, rozhodně se mnou může počítat. A druhá série vyšla. A i přesto, jak jsem byl nadšený z předchozí série si nějak uvědomuji neduhy, které postihly i toto pokračování. Nové postavy, staré postavy, ale jak tam chybí ten pošuk Malpica, je to jako bez duše. Soukromá dramatka, ne nijak zajímavě natočená. Sice mě bavil vztah Matea a Mirty, zápletka s vinařstvím i manželství detektiva Noriegy, ale trochu jsem se u toho cítil jako průměrný boomer ztrácející život u Ordinace v Růžové zahradě. Dvě! Jako stále platí, že je Hache krásné atmosférické dílo, svým způsobem přitažlivé a krásně těžce erotické. S třetí sérií počítám, ale měla by to ukončit. Ne zrovna šťastně. Pořádným masakrem. Klidně dvěma. ()