Virago

• Estónsko Virago
všetky plagáty

Muž spadne ze střechy. Další se utopí. Jiný uhoří. Kamkoli se podíváte, muži padají jako mouchy. "Budiž jim země lehká", povzdechnou ženy a zádumčivě se pokřižují. Takový je život a smrt mužů ve Viragu – vesnici, kde po staletí žádný z nich nežil dostatečně dlouho na to, aby se dočkal svých čtyřicátých narozenin. Až do dneška. Tento film, inspirovaný skutečnými událostmi, se odehrává na estonském venkově, kde se drsná realita prolíná s mystikou, a vypráví příběh žen obdařených hrdinskými i nepřátelskými vlastnostmi. (Cinemax)

Janega

Virago alebo 16-minútový filmíček, ktorý by Američania natiahli na 2 hodiny, k tomu sequel a prequel z pred vojny. Alebo rovno seriál aspoň s 5 sériami. Každopádne aj za štvrťhodinku sa dá celkom vtipne a zaujímavo odvyprávať príbeh o mužskom prekliati. ()

blackrain

Já po shlédnutí tohoto krátkého filmu pořád nevím, co si mám o něm myslet. Estonská krajina velmi silně připomíná tu naší. Klidně to mohlo být natočeno třeba někde v Beskydech nebo na Šumavě. Ženy to zvládaly úplně v klidu, jako by se nechumelilo. Z toho mi poklesla čelist. Žádné emoce, naprosto nic. Ten poslední chlapík měl vyloženě pech. ()

Trevor

Prekliatie dedinky s názvom Virago v Estónsku, ktorej muži sa rozhodli nebojovať počas druhej svetovej vojny a tak ich postihla kliatby Smrtky že žiaden muž sa už nikdy nedožije 40 ky...oceniť treba hudbu, možno nápad, strohé vidiecke tváre protagonistov, svojim spôsobom nič nehovoriaci krátky film... ()