The Booksellers

• Kanada The Booksellers (viac)

Pohled do zákulisí světa vzácných knih v New Yorku. (sator)

Slasher

Bravo - nostalgický dokument s milou atmosférou, parádní vhled do světa newyorských knihkupců, přeprodejců, sběratelů raritních výtisků, geeků a knihofilů. Ocení každý, kdo si rád občas s potěšením zahrabe v tisícovce titulů, ať už je to Luxor (Barnes & Noble), Goodreads a nebo pořádně zapadlý antikvariát. Vzpomněl jsem na "vinylácký" All Things Must Pass. ()

HellFire

Z dnešního pohledu nostalgický dokument o oboru lidské činnosti, který pomalu, ale jistě ztrácí půdu pod nohama. Řeč je samozřejmě o knihách, knihkupectvích, antikvariátech, knižních výstavách a sběratelích. Z tohoto pohledu je dokument určen vyhrazenému obecenstvu – milovníkům knih. A jelikož jsem jako malý velmi rád trávil čas v knihovně a návštěva antikvariátu pro mě byla něco jako cesta do Disneylandu, při sledování jsem se bavil a vzpomínal na staré dobré časy. Je smutné, že dnes existují alespoň v našich největších městech v podstatě jen komerční knihkupectví a pokud si chcete koupit knihu v knihkupectví, které má své kouzlo, musíte zamířit do antikvariátů, kde jsou všechny ty správně vonící knihy :D. ()