doubravkaa

Měla jsem vymyšlené krásné detektivní vyústění :-)...a ono bylo spíš takové psychologické a tak jsem vlastně trochu zklamaná, jakože nebyl využit potenciál, co jsem v tom viděla a na co jsem celou dobu napjatě čekala. ()

Gattolino

Bohužel zklamání. Všechny předchozí díly dobře nastartovaly možnost překvapivého, nečekaného a přitom logického vyústění. Ale přitom přišel na závěr nenápaditý, divný, z hlediska stavby příběhu nemotorný konec. Psycholožka by za 17 let společného života musela opravdu vědět, že Jonathan není schopen vraždy. Hádka mezi ním a Elenou byla zbytečná, křečovitá a nevěrohodná. Vyústění, že Jonathanovi "ruplo v hlavě" je nejlacinější variantou, k níž se autoři příběhů uchylují z nouze Ještě fakt, že lékař zabil matku vlastního dítěte, je divný. Magoři, blázni, úchylové, to jsou všechno hodně neprofesionální a otřepané závěry. Tolik z literárního hlediska stavby příběhu. Daleko elegantnější by bývalo bylo, kdyby se zjistilo, že pro Miguela byla Elena macechou a Miguel ji viděl s milencem, a protože bezmezně miloval otce, v rozhořčení by macechu zabil. A že Jonathan ze strachu z obvinění ukryl kladivo. Zprvu skvělý thriller bohužel prokoučoval svůj potenciál. ()

AutiXrist

Finále ma nepotešilo a asi preto by nebolo od veci prečítať si knižnú predlohu. Tvorcovia seriálu sa mohli viac vynájsť. Záver bol síce logický a napätie držalo celých 5 a ½ epizódy ale prepálená záverečná naháňačka bola zbytočná. Túto časť nehodnotím lebo sme zvyknutý na neustále napätie, fantastickosť a dokonalosť. Zabudli sme že Nikola jednoducho zvolila dobro pred zlom ale aj tak „to mala vedieť“. Každopádne obsadenie a výkon Granta veľmi zaujal a The Undoing je podľa mňa najlepší seriál roka. ()