silentname

"Imperial Blue" toho chce povedať tak veľa a skombinovať toľko všemožných elementov, až si očividne Dan Moss neuvedomil, že film reálne nemá jasný cieľ ani jasnú pointu a dokopy nesmeruje absolútne nikam. Je to často len kopec scénok, ktoré idú za sebou a najmä s protagonistom, ktorého som nemal záujem sledovať skoro od momentu ako sme sa s ním stretli. A je to len horšie a horšie čím dlhšie s ním strácame čas. Hugo je proste absolútne nezaujímavý feťák zamotaný v sprituálnom príbehu, ktorý je tak neskutočne komplikovaný, že výsledne neviem ani pre koho to vlastne je. Kombinácia Veľkej Británie a Ugandy tak neprináša niečo, čo by som mohol nejako vyzdvihnúť. Nápad to nemá najhorší. Modrá droga, ktorá vám umožní vidieť budúcnosť je celkom zaujímavý koncept. Niektoré vedľajšie postavy sú okey, no film sa vlečie neskutočne slimačím tempom a najmä je tu ešte aj otázka kto je diablom v ľudskom tele a kto je skutočným mesiášom a úprimne mi z toho fakt išiel vystreliť mozog. Možno vás táto spirituálna cesta po Ugande s drogou, ktorá vám umožní vízie do budúcnosti zaujme viac ako mňa. No vnútorne mám pocit, že film je len zabitý čas. Hodnotenie: D+ ()