Ostřílený detektiv Ho (Kang-ho Song) obdrží anonymní hlášení o teroristickém útoku na let KI501 z Inčchonu na Havaj. Navzdory své fobii do letadla nastoupí. Těsně po vzletu umírá na palubě z neznámého důvodu muž a v letadle nastává panika. V Koreji na zprávy reaguje ministr Hee Sook, jenž svolává nouzovou schůzku s plánem zajistit bezpečné přistání letu KI501. (mikki089)

EvilPhoEniX

Jížní Korea a intenzivní katastrofický Thriller z letadla ( jeden z nejlepších v žánru!). Filmy z prostředí letadel mám hodně rád, uzavřený prostor, panika a chaos zkrátka na plátně funguje dobře a Korea na to jde opět trochu jinak, protože bomba v letadle je klišé, že ano? Proč tam nevypustit rovnou smrtící virus! a udělat z toho hutnéj bioterorismus velkých rozměrů, do kterého se bude muset zapojit celý svět. Na zemi máme skvělého Song Kang- Ho ( Parazit), který si střihne detektiva, jehož žena je na palubě letadla a dělá vše pro to, aby zabránil katastrofě i dopátral viníka ( jedno gesto v závěru, které provede je naprostá ukázka silného charakteru- kde padá až čelist!). Ve vzduchu je naopak největší JK hvězda Lee Byung- Hun ( skvělé vidět dva top herce pohromadě), který má jedno nečekané tajemství. Hodně nepříjemná a dusná atmosféra pronásleduje celý film, jsou tu opravdu nezáviděni hodné situace, které by nikdo na vlastní kůži nechtěl prožít. Ve filmu nastává nepříjemná otázka Sofiiny volby, zda letadlo zachránit a ohrozit celý svět, nebo všechny sestřelit ?? ! Zapojení japonských stíháček lehce pomrkne na americký Top Gun 2. Bavila mě i politika, kde vláda s okolními zeměmi celou situaci řeší a potěší i detektivní část, kde se snaží dopátrat původ viru. Finále je slušné emocionální inferno, které nenechá jen tak někoho chladným. Áčkový Thriller se všemi potřebnými ingrediencemi jak se patří. 8/10 ()

DaViD´82

Devadesátkový katastrofický "jsme v letadle a jsme v háji" snímek zpožděný o dvě dekády. Každopádně na vrcholu pomyslného seznamu pocovidových filmů "rozhodně nechci vidět za letu, zatímco vedle mě někdo pokašlává". Vynecháme-li aktuálnost, tak zbývá poctivá žánrová práce. Navzdory přepálené stopáži to šlape, umí to být adrenalinové (volný pád), stejně jako jímavé (nepřistaneme), občas sympaticky nekompromisní a byť se to nebojí za své přijmout nejedno klišé, tak se to v rámci mezí drží ve vodách uvěřitelnosti. ()

Daiker

Někdy to je intenzivní a někdy je to utahané..... Scény z letadla jsou dobře natočené a psychopat je od první chvíle na přesdržku 😉 Jak padalo letadlo tak jsem kolaboval taky, nesnáším létání..... Je to ale zbytečně dlouhé a jak už jsem psal občas utahané.... Je to ale ten lepší thriller z letadla.... ()

HanzoBureshi

Viděl jsem opravdu několik podobných filmů ohledně thrilleru z letadla, jenomže Jižní Korea mi nabídla opět tu nejlepší variantu. Film má neskutečně skvělý a fungující začátek, který mě hned pohltil a vtáhnul do děje. Příběh je navíc hned rozdělen na dvě prostředí, kde v letadle si to vzal na starost Byung-hun Lee a na pozemním prostředí tomu šéfoval Kang-ho Song, takže se jedná o hodně sympatickou podívanou. Vizuální stránka je též na dobrém levelu, protože třeba ta chase scéna na jeden záběr byla poměrně cool. První polovina mi přišla opravdu zajímavá a napínavá, ale po celkovém odhalení, kde se už jen řešila ta jediná věc, tak ta druhá polovina v tom trochu polevila, jenomže i tak to byla stále dobrá popcornovka, která mě 140 minutovou stopáží nenudila. Mé hodnocení: 7.5/10 ()

ainny

Když od filmu zase tolik nečekáte, protože vám sice žánrově sedí, ale je tak nabušený hvězdami, že to zavání docela průserem, tak můžete být i mile překvapeni. A přesně to se mi s Emergency Declaration stalo. Všichni byli výborní! Nikdo nepřehrával a přesně zapadal do obrazu své postavy. Je mi jasné, že věční kritici se vyřádí, ale vzhledem k tomu, že mě děj chvílemi tak pohltil, že jsem v podstatě nevnímala, že při tom cvakám do klávesnice a pak jenom zírala, kolik jsem udělala řádků, nemůžu jinak, než to zase jednou napálit. Bavilo mě to hodně, finále mě strhlo a úplný konec byl jenom třešničkou na dortu. Titulky. P.S. Jako obvykle je tu ten obsah poněkud mimo. Detektiv do letadla opravdu nenastoupí, fóbii má někdo úplně jiný a ministr Sook Hee je ženská... ()

• Aby každá rola sadla čo najvernejšie, urobilo sa pri výbere hercov až 5 kôl konkurzov. (Arsenal83)
  • Počas predprodukcie prechádzal režisér Jae-rim Han detaily filmu s pilotmi, zamestnancami leteckej spoločnosti, detektívmi vyšetrujúcimi terorizmus, ako aj s leteckými silami, aby urobil leteckú katastrofu čo najrealistickejšiu. (Arsenal83)
  • Lietadlo pre film bolo vyrobené z vyradeného lietadla zo Spojených štátov. Na vytvorenie modelu bol použitý motív raného modelu Boeingu 777. Pomocou gimbalu s priemerom 7 metrov a dĺžkou 12 metrov sa dal otáčať o 360 stupňov. (Arsenal83)