Seriál Vlast vypráví příběh dvou španělských rodin z Baskicka, trvající více než tři desítky let, které byly zasaženy násilným konfliktem vyvolaným Španělskou národní stranou a teroristy organizace ETA. Život Bittori a její rodiny se převrátí vzhůru nohama v den, kdy ETA ve dveřích jejich domu zavraždí jejího manžela Txata. Skončí tak i přátelství s nejlepší kamarádkou Miren, jejíž syn je jedním z členů teroristické organizace. Obě rodiny musí čelit nejen zármutku, ale rovněž morálním paradoxům. Dokáží si jednou odpustit, dát své rozdíly stranou a najít cestu z kruhu násilí a nenávisti? Aitor Gabilondo je tvůrcem a scénáristou seriálu na motivy bestselleru Fernanda Aramburua. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Arsenal83 k tomuto seriálu (2)

Vlast (2020)

Čakal som niečo iné, nezobralo ma to, hoci niektoré osudy alebo situácie mi neboli celkom ľahostajné, ale seriál ako celok podľa mňa rýchlo vyfučí z hlavy. Celý ten baskický terorizmus bol šialený, ale tam v tom Španielsku nebude nikdy kľud, aj Katalánci už požadujú svoje. Obávam sa, že divákovi práve z týchto regiónu bude seriál omnoho bližší ako mne, ktorý si to neviem dokonale predstaviť, nedotýka sa ma to. A tento dotyk s realitou mi seriál nepriniesol. ()

Octubre beningo (2020) (E01)

Na začiatku len zo zvedavosti veľmi slabé tri hviezdy. Celé je to zatiaľ postavené na nudných dialógoch, ktoré majú prerásť do emócie, ale v skutočnosti nič také nepriniesli. ()