Renovátoři rezavého šrotu

• Česko Mechanici z Rust Valley (viac)

Sběratel veteránů Mike Hall, jeho parťák Avery Shoaf a syn Connor tvrdě makají na renovaci starých aut, aby je pak mohli se ziskem prodat. (Netflix)

Puskin

Chtěl jsem dát 4 hvězdy, protože od druhé řady jdou auta trochu stranou, ale po posledním dílu třetí řady zvedám na 5. Humor a vzájemné popichování ústřední dvojice mě celé tři řady ohromně bavilo a na konci jsem zjistil, že mi tihle chlapi přirostli k srdci. A nejen oni, ale i celková atmosféra a život v Rust Valley. To, jak se sousedé a konkurenti dobírají a dělají si naschvály, ale zároveň si, často nezištně, pomáhají, když je potřeba. Prostý, drsný, ale přitom krásný život maloměsta, ze kterého se ještě nevytratilo to hlavní - vzájemný respekt a myšlenka, že člověk si má jít za svými sny, protože nikdy neví, jak dlouho tady ještě bude. ()

Vojta.H.6189

Obyčejná TV show. Avery a jeho tupej smích v každé příležitosti mně vadí, neschopnost a vidláctví též. Mike a jeho vsuvky o tom jak krachují a nemají peníze 5x v každém díle je těžce otravné. Jeho syn, co tam chodí v kšiltovce, svetru a tričku a nikdy není špinavý mně vadí. Celé je to jen a pouze obyčejná tupá show, divák se nedozví o renovaci aut téměř nic. Místo toho je téměř v každém díle nějaká fejková jakože překážka, která je 5 minut před koncem vyřešena, často totálně tupé banality, jen pro show a napětí. ()

UncleMorty

Narovinu musím říct, že po všech těch záplavách "Custom" build shows mi konečně přijdou Rust Valley Restorers jako skutečně projekt, který má hlavu a patu. Jistá záruka kvality v podobě History channelu (byť v ČR je serial dostupný skrze Netflix) je na kvalitě neskutečně poznat a narovinu můžu říct, že po Grand Touru je tenhle počin druhou nejkvalitnější motoristickou show na světě. Nejde především o to, že je celá serie o stavění přeleštěných nesmyslů ve stylu autíček hot wheels, ale především o motoristické kultuře v kanadě a o tom, že vlastnit Restoring Workshop není sranda, ale tvrdý byznys s nejistou budoucností. ()

Matulko_

Ono je to stále tak trochu o tom istom, ale to je vždy aj moja objednávka z indického bistra a som spokojný. Všetci tí ľudia sú tam strašne zlatí, a hoci viete už vopred, kto čo povie a urobí, tak im to prajete. Aj keď slová ako „zodpovednosť“, „bezpečnosť“ či „racionalita“ sú im asi tak blízke, ako je blízka emisná norma EURO 6 Dodgu Coronet z roku 68... ()

Slavomír

Mestečko v Britskej Kolumbií, kde je folklórom dvor obrastený burinou zaprataný kdejakými kokotinami, medzi ktorými hrdzavejú staré americké klasiky. Zanedbaní vidlácki mechanici smrdia už z obrazovky, napriek ich "svojskosti", je to sympatická banda so šikovnými rukami s nadšením pre vec, aj keď vyzerajú, že každý chová pod predkožkou mäsiarky, vaňu poznajú len z obrázkov a ich partnerky od nich dostanú na výročie namiesto kytice syfilis a karfiol na pysky. Mám rád tieto ušmudlané sedlácke odyseje, kde nakoniec ide len o výsledok a nie o to, kto je ako hustý, "kúl", "in" a podobné píčoviny. Dobre sa to pozerá, je to nenútené a primitívne zábavné. V dobe, kde už aj obyčajný holič je "bárber", umývač auta "detailer" je to milé osvieženie. Chvalabohu do toho Netflix nenavrúboval žiadnu trans-bi-buzerant-farebnú linku, čo znamená, že tým sráčom budem naďalej odvádzať výpalné... ()

• Po 4 sériích byl Mike Hall donucen prodat většinu aut ze svého „seznamu snů“, které přes 40 let sbíral. Důvodem byla velka finanční zátěž provozu firmy zaměřené na renovaci vozidel a několik za sebou jdoucích špatně zvolených finančních rozhodnutí, které jsme mohli v seriálu sledovat. Z 500 aut si jich nechal něco kolem 60. (UncleMorty)
  • Rust Bros Restorations je skutečná firma a můžeme je najít na těchto stránkách: www.rustbrosrestos.com, které můžou dát divákům malý náhled do budoucna o tom, co se může v dalších sériích objevit za vozidla. (UncleMorty)