Alžírsko - země moře, slunce a pouště

(TV film)
  • Francúzsko Algérie : Grande bleue, grand sud
Francúzsko, 2019, 52 min

Putování po zemi pyšnící se bohatou kulturní rozmanitostí a památnými místy rozprostřenými mezi Středozemní moře a daleký jih... Alžírsko, rozprostírající se na severu Afriky, je největší země na africkém kontinentu. Nejvýznamnější města, včetně hlavního města Alžíru, jsou soustředěna na pobřeží nebo v jeho blízkosti. Alžírsko má více než 1600 kilometrů pobřeží, kde vládne mírné středomořské klima. A právě tam žije převážná část obyvatelstva země. Především ve velkých aglomeracích, jakými jsou mimo hlavního města třeba Oran nebo Constantine. V dokumentu poznáme krásu zmíněných měst, kouzlo pohoří Atlas, náhorních plošin oddělujících pobřežní planiny od Sahary, i samotné pouště zaujímající tři čtvrtiny země. (Česká televize)

Marze

Na mě moc vyprahlé, ale pěkná historická odlehlá historická města a skalní oblasti v poušti. Dokument je ke shlédnutí v archivu České televize. ()

ilemas

Velice pěkně a výstižně natočené, to co jsem se chtěl jako cestovatel dovědět jsem se přesně dověděl. Nádherné pobřeží, překrásná města Oran a Constantine a překrásná skalnatá poušť se zajímavými útvary. Nádhera. ()