Péter, policista z velkoměsta, pátrá v Brašově po gangu, který obchoduje s lidmi. Svůj život zasvětil hledání pohřešovaných žen. V každé dívce, kterou zachrání, vidí svou sestru Juli. Ta zmizela před dvaadvaceti lety z jejich rodného města Valanu uprostřed chaosu vyvolaného rumunskou revolucí, která vypukla roku 1989. Péter je nucen vrátit se do transylvánského hornického města poté, co je informován, že bylo tělo jeho sestry nalezeno mezi borovicemi na zasněžené hoře. Následné vyšetřování ho nutí čelit nejen vysoké kriminalitě v dané oblasti, ale také jej vrhá zpět do labyrintu minulosti, kde musí bojovat s vlastními démony. (Cinemax)

zdenny

Závěr do toho vpravil trochu mystery, takže nakonec z toho bylo něco jako naše "Pustina", které jsem dal také tři hvězdy. Je opravdu osvěžující pustit si něco "exotického", kde ještě můžeme vidět herce čistě původní barvy pleti a kde nemusí nutně být nějaký homo...něco. Jinak, za únos, obchod s bílým masem a následné víceméně zotročování bych dával tresty od dvaceti let výš. Ale to je na daleko delší rozpravu. 63 %. ()

emma53

Béla Bagota je jeden z mnoha o kterých nevím zhola nic, ale hned napoprvé se mu Valan povedl a nedivím se, že získal i ocenění. Maďarsko překvapuje čím dál víc. Velmi dobré zpracování, kamera, atmosféra, gradace a v neposlední řadě i výborný casting. Možná to časem zvýším, ještě si to nechám uležet v hlavě. Jen tak dál Bélo, pokračuj, jsi na dobré cestě za úspěchem. ()

Enšpígl

Maďarsko je pro mě opravdu v současné době jedničkou mého filmařského zájmu. Tady rozjíždějí atmosférickou kriminálku, kde zima a deprese si podavají dveře. Ten příběh a postavy jsou hodně dobře napsaný a kdyby se malinko vymazlil závěr, neváhal bych s pěti, ale i tak jsem unešen z toho jak Maďaři jedou bomby napříč žánry. ()

srolyma

Maďarský film ve stylu drsných skandinávských krimi. Takže sériové vraždy mladých dívek, izolovaná vesnice vysoko v horách, sníh, mráz. A protože v Maďarsku, jak známo, žádné pořádné hory nejsou, dost možná tam není ani sníh, natož vesnice vysoko v horách, tak se to celé odehrává v sousedním Rumunsku. Což sice není na škodu, ale i tak to má do skandinávských krimi dost daleko a stylem to připomíná spíš polské než norské či švédské filmy. ()

jedna_vrana

Natočené v štýle severských krimináloch. Prírode vládne sneh a ponurá atmosféra. Jeden z policajtov je do prípadu, ktorý nebol vyriešený pre mnohými rokmi, osobne zaangažovaný. Po rokoch sa prípady začínajú opakovať. Páchateľ je predvídateľný, hoci jeho pohnútky spočiatku nechápeme. Ale film má atmosféru (zastrčená dedinka v kopcoch kdesi v Transylvánii), sympatické herecké výkony a uveriteľný príbeh. Pôsobil však, akoby sa odohrával kedysi v 80-tych rokoch. ()

• Natáčení filmu probíhalo ve městě Bălan v kraji Harghita v Transylvánii (Rumunsku). (GASTON73)