V té vodě něco je

(festivalový názov)
  • Kanada There's Something in the Water

Kanada se zvnějšku často jeví jako rozlehlá země s nedotčenou přírodou a otevřeností svých obyvatel, která se nemusí potýkat s problémy svého velkého jižního souseda. Při pohledu zblízka se však tento obraz ideální země rozpadá kvůli přetrvávajícímu rasismu a dědictví kolonialismu, které dopadají na etnické menšiny obývající tuto multikulturní zemi. Současná environmentální krize nevede k větší solidaritě, naopak staré nerovnosti ještě více vyostřuje, když důsledky znečišťování životního prostředí dopadají v první řadě na původní obyvatele. Ellen Page po boku několika žen z komunit původních obyvatel sleduje jejich boj za vlastní práva a za spravedlivější budoucnost pro jejich děti. (Jeden svět)

Vito_LePour

Přiznám se bez mučení, že jsem se na tenhle počin zprvu díval jenom kvůli Ellen Page. Okolo 15té minuty už mi došlo, že téma samotné (o kterém jsem předtím nevěděl v podstatě nic), je dost zajímavé a mluví verějně o věcech, které se zdají být v Kanadě (a nejen tam) docela tabu. Je dobře, že se Ellen rozhodla touto cestou zkusit zlepšit region, ze kterého pochází (a potažmo tím pomoct dalším v celé Kanadě). Kéž bychom z toho vzali nějaké ponaučení. 4* dávám pouze proto, že mohl být dokument o pár minut kratší (ale to je asi věc názoru). ()

andalin

Celkem silný dokument o věcech, o kterých běžný evropan nemá ani páru... a bohužel nejen on. Nechce se mi si ani představit kolik dalších podobných případů na světě je. Továrny nebo čističky, které roky ničí přírodu a zabíjejí lidi jen proto, aby si někdo namastil kapsu. Dnes jsou ochotní lidé, kteří se problému věnují a jsou dokonce i finanční prostředky, kterými by se situace mohla řešit, jenže putují na důležitější věci. Tohle mě vytáčí. ()

The_soloist

Jako člověk pocházející z mostecka jsem si myslel, že v Kanadě přehání a co my bychom za to dali, ale když paní popsala celou vesnici, kde skoro každý měl rakovinu, hodně rychle jsem otočil. ()