Rodina se vyrovnává se situací kolem uvěznění mladšího syna a ještě horší ranou osudu, která následuje. (Netflix)

Ceres

... We went to the zoo a few days ago, the sun was blazing so strongly that animals couldn´t stand it. They all found ways to hide in the shade. I had a hazy feeling I couldn´t put into words. I also wished, just like those animals, that I could hide in the shade. But looking all around me, it wasn´t just the animals that could hide in the shade, but you, my brother, even Sima Guang. You could all find dark corners with shade. But I couldn´t. I had no water tanks and no hiding place but only sunlight....24 hours, uninterrupted, radiant and warm, shining on all things.... Opět film z Tchaj-wanu, který mě dokázal oslovit, tohle je prostě masterpiece. ()

Maximilianus

Komplexne a citlivo vyrozprávaný príbeh jednej rodiny točiaci sa okolo nešťastnej udalosti a jej následkov. Nečakané prekvapenie na Netflixe. 7,8/10. ()

Philcze

U A Sun, klenotu ukrytého hluboko pod tlustými vrstvami rychlo-obrátkového obsahu s netflixovskou nálepkou, vídám dlouhou stopáž jako zřejmě nejčastější výtku ze strany publika. Toto mnohovrstevnaté drama skutečně potřebuje nejdřív trochu podepřít, než popadne za pačesy a nepustí, ale chvíle váhání si dovedu představit jen v první půlce, která je v kontrastu s druhou půlkou jakýmsi bonzováním natlakované lahve před explozivním vypuštěním. Ta má totiž mnohem blíž ke Kmotrovi a Rodině Sopránů než k moderním asijským rodinným dramatům. Bolestivý střet vzájemně vzdálených generací, které nedrží pohromadě nic než krevní pouto a společenský nátlak, jež může propojit až snaha o prolomení cyklického návratu ke zločinnému životu. Tichá bouře. Poslední dobou mám pocit, že mi sedí nejvíc. 100% ()

Marze

Mocné zralé rodinné drama s násilím a hrubou mluvou. Nejmladší dítě A-Ho trpí důsledky nezájmu svého otce. Nejstarší dítě A-Hao přijmou na lékařskou fakultu (pro Čínskou kulturu to je sen všech rodičů, na Tchaj-wanu zřejmě také) a nejmladší A-Ho je zadržen ve vyšetřovací vazbě. Otec A-Wen se navrací zpět k tomu svému synovi. Je to bolestná a rezonující filmová podívaná, jaká ale letos byla k vidění v mnoha zemích. Je to jako v divadle založeno na vývoji postav. Je vidět jako je rozdíl mezi chřadnutím a držením se. Pobavila mě scéna s fekálním vozem, ale jinak je to na mě moc dlouhá stopáž. Hodně bych škrtal jako třeba prohlídku ZOO, kam si radši zajdu na živo. ()