Striptéra, který strávil sedm let ve vězení, nečekaně propustí na podmínku. Teď je odhodlaný prokázat, že na něj jeho milenka vraždu svého manžela jednoduše hodila. (Netflix)

vnimatkrasu

Thriller pro padesátnice. Kluci jsou tu totiž jak z katalogu a břišáky jim hrajou líp než jejich mimika. Logikou, nulovým humorem, právními principy i prosluněnou Malagou je to však celý na úrovni telenovely z devadesátek. A pokud si tematiku kurviček mezi zbohatlíkama bůhvíproč nechcete odpustit, Riviéra poslouží líp. Hrozná je ale taky. ()

petrsv

Zhruba do poloviny se to dá sledovat, člověk přejde nějaké ty primitivní šílenosti, nad kterýma nezbývá než jen kroutit nevěřícně hlavou. Postupně je jasné, že scénárista měl jasný úkol - musí to dát 13 dílů, i kdyby se mělo dít cokoliv. Tak se taky děje. Krimi žánr mám rád taky proto, že neumím předem odhadnout, že vrah je zahradník. Tady mi to bylo jasný už někde v polovině. Zbytek pak bylo jen nastavování děje a vkládání dalších nesmyslných zápletek. A samozřejmě nechybí patřičně dramatická hudba. Měl jsem z toho pocit, že ze mě tvůrci dělají totálního idiota. Pro koho tohle bylo určeno? Možná pro ženy, protože striptýzových show chlapů je tam celkem dost. Plus - herci a prostředí. ()

Dragon88

Seriál Toy Boy navnadil pilotním dílem, avšak bohužel již po 3. díle jsem se začala nudit. Myslím, že kdyby byl seriál o pár dílů kratší, vůbec by to nebylo na škodu. Děj se zbytečně moc táhne a téměř v každé epizodě se objeví nějaká neuvěřitelná zápletka, která nevyvrcholí vůbec v nic a děj se točí pořád dokola. Musím ale ocenit svým způsobem originální téma, kde je zachycený život striptérů ve své branži, fungování společnosti, bohatá smetánka a zkorumpovaná policie, která si z hlavního „hrdiny“ udělá hračku. Nechyběla ani typická španělská energie a vášeň, takže herecké výkony nebyly nejhorší, ale nebýt zvrhlé snobské Macareny a sympatické právničky (která mimochodem dělá veškerou policejní práci), které seriál zachraňovaly, tak by seriál neměl vůbec nic, co nabídnout. Jediný prožitek ze seriálu by byli sexy, věčně skoro nazí chlapi, což je tedy jen pro určitou cílovou skupinu. Konečné „odhalení pravdy“ hodně zklamalo. Zveřejnění videa a jeho tedy falešný obsah by byl vzrušující jen tehdy, kdyby tomu tak ve výsledku opravdu bylo. Takhle to bylo předvídatelné a tím pádem i celkem trapné. Úplný konec dost překvapil, byl to celkem šok na závěr, takže uvidíme, co přinese druhá série. 55% ()

Hemlock

První třetina seriálu je celkem zajímavá, ale konečné číslo 13ti dílů způsobilo dojem umělého natahování a jednoznačně je spíše na obtíž. To, že hlavní postavy většinu času tráví v dětských slipkách problém není, ale to, že znakovou řeč ve Španělsku zřejmě ovládají všichni, je opravdu známkou pokroku a solidarity (asi se ji povinně učí, když mají polední siestu). Heterosexuálům doporučuji mít po ruce kýbl na případné odplivnutí, protože vzhledem k velice častému výskytu posouvačů hoven v akci hrozí náhlý výron žaludečních šťáv a mírný tik v oku. Po slibném začátku se finální hodnocení zastavilo na dvou tanečcích - jeden za cajk orgie a druhý patří Macareně, protože mít takovou mámu, tak si dělám sourozence sám. ()

jiri.twist

V prvé řadě musím sdělit, že mě seriál připoutal k obrazovce a udržel mě v napětí, a to někdy naprosto šíleném. To ale neznamená, že pro mě byl příběh super. Zdál se mi postupem doby překombinovaný, superspletitý, a i když jsem trnul, jak to dopadne, u pozdějších dílů byly i kousíčky, které jsem musel posouvat zrychleně, protože zbytečně vybočovaly z nosného děje. Konec zvláštní, nedořešený (že by pokračování, do kterého se ale nepohrnu, i když v průměru hodnotím velmi slušně), mnohému divákovi způsobí rozčarování a nezodpovězená rozuzlení ... Tak to prostě chodí, když se vše zbytečně natahuje. Seriálu by slušelo radikální zkrácení a zrušení překombinovaných scén. Hudba byla mnohdy dobrá, ale u 4-5 scén se mi zdály skladby vybrané na podbarvení divné až rušivé a neodpovídaly tomu, co jsem zrovna cítil. Herecké výkony mě nijak neurážely, naopak, bylo tam několik postav, které byly zahrány velice slušně a zpracování bylo na úrovni, profesionální někdy i s krásnými záběry jihošpanělské Marbelly. Gay složka nebyla sice nosná, ale ve zdramatizování hrála jednu z hlavních rolí a osobně se mě dotkla (kromě i jiných) i postava Jaira (Carlo Costanzia) ... 4869 ()

• Postava Turka (Álex González) sa dlho spájala s menom herca Michela Morroneho, ktorému po úspechu filmu 365 dní (2020) bola písaná na telo. Herec nakoniec z osobných dôvodov zrušil účasť na projekte a napriek tomu, že González narozdiel od Morroneho nie je talianskeho pôvodu, postave Turka tento pôvod ostal. (matthew.17)