Mimoriadny a inšpiratívny skutočný príbeh rodiny Teagueovcov. Matt (Casey Affleck) je vojnový korešpondent a býva často nadlho preč z domu, jeho energická manželka Nicole (Dakota Johnsonová) je divadelná herečka, ktorá sa stará o dve malé dcéry Evie a Molly (Violet McGrawová, Isabella Kai Riceová). Ich život sa zrazu obráti naruby, keď Nicole diagnostikujú rakovinu vaječníkov v terminálnom štádiu. Deťom chcú povedať zdrvujúcu, až to bude nevyhnutné a Matt robí, čo môže, aby zvládol povinnosti opatrovateľa a rodiča. Po tom, čo prestane stíhať svoju prácu a domáce povinnosti ho úplne zahltia, nečakane im ponúkne svoju pomoc ich najlepší priateľ Dane Faucheux (Jason Segel), bývalý Nicolin spolužiak. Odsunie svoj vlastný život na druhú koľaj, aby sa mohol nasťahovať do ich rodinného domu a neustále im pomáhať. Vplyv a dôsledok tohto rozhodnutia je väčší a hlbší, než by si spočiatku dokázal ktokoľvek predstaviť. Po Nicolinej smrti Matt napíše článok s názvom „Priateľ“, ktorý venuje Danovi. Mattov článok získal cenu v časopise Esquire a stal sa námetom pre tento film. (TV JOJ)

liquuid

Silne emocni zalezitost. Je tezke zustat objektivni zvlast, kdyz se cloveku stane to same nebo neco podobneho. Ztrata blizke osoby je vzdy silena rana do srdce a tento snimek to zobrazuje ze vsech uhlu pohledu u kazdeho clena rodiny a u blizkych. Predevsim tedy doba cekani na konec. Clovek to muze vedet dopredu, muze se na to zkusit pripravit, ale stejne to nejde dobre zvladnout. Solidne natocene, dobra volba doprovodnych songu, vyborny vyber hereckeho zastoupeni. Jedine dve veci, ktere musim vytknout, tak jsou preskakovani v case v rozmezi pouhych peti let, kde se neustale preskakuje stridave z minulosti do budoucnosti a pokazde do jineho roku a take nemohu pobrat nebo prijmout (chcete-li) hlas C. Afflecka. 4+ ()

kockodan

Film bych označil zkratkou OSS. Odporně Sentimentální Sračka! Naštěstí existuje fast forward a já jsem 2h filmu udělal přetáčením tak cca35 minutový. Dojáky o rakovině a umírání už tu byly. Děkuji ale opravdu ne. A navíc takhle rozvláčné a o hovně! ()

rigby

Po celou dobu takový film o ničem. Kromě neustálého střídání časových poloh sem a tam a tam a sem, které způsobí v divákovi zmatek, protože není nijak opodstatněné a jen zahlcuje příběh zbytečnými scénami, se tam toho mnoho neodehraje. Až v poslední třetině přichází slzavé údolí, se kterým se autoři nijak nepárají ve snaze získat si definitivně diváka na svoji stranu. Podruhé bych tomu šanci nedal. 2- ()

PTuranyi

Dobrá rodinná dráma o láske, živote a rakovine, no a ešte o priateľstve. Tieto príbehy majú väčšinou jasný priebeh a snahu vyjadriť všetku tú lásku a smútok vo vzťahoch so smrteľným človekom, pričom často prepadajú pátosu a klišé. Tomuto filmu sa to možno vďaka postave Danea darí celkom vyhnúť. Ten svojimi problémami a humorom odpútava pozornosť, ktorá by inak bola sústredená na Nicole. Produkcia je dobrá a technicky jej nie je čo vytknúť. Možno len nelineárny spôsob rozprávania, ktorý trocha zneprehľadňuje celý príbeh, ale na druhej strane by lineárne rozprávanie mohlo vyznieť fádne. Rovnako nešťastný je vstup do príbehu in medias res, ktorý spôsobil, že v prvej štvrtine som nechápal kto je kto. Herci boli dosť skúsení a svoje úlohy zvládli dobre. Bonus: Gwendoline Christie aka Brienne z Tarthu v malej vedľajšej úlohe. 70% ()

Sopholojong

Rosamund Pilcher: Mama zomiera na rakovinu - temnejsia, realistickejsia verzia... V sympatickych priemernych vodach to drzi prekvapujuco hlavne prijemny a z hviezdneho menoslovu najlepsie (civilne) hrajuci Jason Segel. Hudba ako zo Skrotenej hory mi tu pekne pilila usi. Prehnana minutaz tomu tiez nepristane. Dakota Johnson nevhodne obsadena, Casey Affleck unaveny (doslova). ()

NikiVai

Emočně silný film, kdo něco podobného zažil ve svém blízkém okolí, tak to pro něj nebude zrovna jednoduchá podívaná, na druhou stranu ho líp vstřebá. Líbí se  mi, že tvůrci to nehrnou prvoplánově na city, nechávají na divákovi, aby si tam sám ty emoce našel. Před Danem klobouk dolů. ()