Cuerdas

HorrFi

Tenhle subžánr mam fakt hodně rád a drtivou většinu psích ras v reálným životě nemam rád, ale tohle je bohužel jen film na hranici průměrnosti a podprůměrnosti... ()

ricci.s

Ženská na vozíku, besný pes, besná fretka, sem tam vedľajšia postava na vyškrtnutie, plus nejaký ten psychologický aspekt (výčitky svedomia, prízraky mŕtvej sestry, vzťahy s otcom a pod.) Žiadne veľké a napínavé súboje medzi (dosť nesympatickou) hrdinkou a psom sa však nekonali. Tá sa totiž väčšinu stopáže len tak motkala po dome a nedialo sa dokopy nič. Španieli majú šťastie, že na tomto type hororov väčšinou nie je veľmi čo pokaziť. Nenadchne ani neurazí. ()

Goldbeater

Z příběhů, kde hlavní hrdinové nejdřív musí porazit svoje vnitřní démony, aby se poté mohli vypořádat s reálnou situací, se pro mě stalo už tak ohrané klišé, že k takovým filmům už zastávám jen velmi chladný, někdy až odmítavý postoj. A snímek Ropes bohužel nenabízí nic víc, než že své hlavní hrdince hází co nejvíc klacků pod nohy a nechává ji tonout v bezradné situaci, jejíž sledování není ani trochu zajímavé, zábavné, ani obohacující. A hororové snímky, jejichž obsahem je ve velké míře útrapa zvířat (byť třeba jen hraná) rozhodně v oblibě nemám. Tohle mi moc příjemné nebylo. [Sitges 2019] ()

RUSSELL

Cujo od Stephena Kinga ve španělském podání. V tomto případě se to téměř celé odehrává v jednom odlehlém baráku a místo bernardýna zde řádí vzteklinou nakažený vlčák. Proti tomuto zběsilému protivníkovi má hlavní hrdinka jednu obrovskou nevýhodu – je totiž ochrnutá a upoutaná na elektrický vozík. Potenciál vytřískat z toho slušnou thrillerovou jízdu by tu byl, ale bohužel vše kosí bezradný scénář, který si s daným námětem vůbec neví rady, čímž zabíjí téměř všechny náznaky nějakého působivějšího napětí. Hlavní hrdinka bojuje většinu času spíše sama se sebou – a se svými sebevražednými sklony – než s krvelačným čoklem a celé je to hlavně o tom, aby si uvědomila, že i přes všechny útrapy a nepřejícnost osudu přece jen stojí za to žít a bojovat proti všem překážkám, které nám život postaví do cesty. Poselství je to možná hezké, ale ve filmu, kde hrdinku v jeden moment napadne vzteklinou nakažená CGI fretka, se trošku míjí účinkem. Navíc je to i přes krátkou stopáž často nezajímavě natahované a nezáživné. ()

LIVINGDEAD

Holka na vozíku, nemůže hýbat ani rukama a z jedné strany jde po ní nakažený vzteklý pes a z druhé strany vzteklá fretka 😆😆😆😂Každopádně, takový život je na zabití. ()