Univerzální příběh s parametry řecké tragédie sleduje několik hodin v životě jedné vesnice. Žena chce se dvěma dětmi opustit svého muže alkoholika, ten tomu však chce zabránit. Manžel, politik a policista, jedno místo a jedna tragická nehoda, která navždy změní osudy všech zúčastněných. Celovečerní debut polského režiséra Bartosze Kruhlika mísící drama, thriller a katastrofický film získal Cenu za nejlepší režijní debut na filmovém festivalu v Gdyni. (Febiofest)

Rathalos

Brutalne vypata drama o jednej tragickej nehode,ktora sa postupom casu meni na totalny chaos a emocie naberaju na sile,policia je bezbranna a absolutne nezvlada situaciu,ako byva zvykom vo vacsine polskych filmoch,je to vyborne natocene i zahrane,klobuk dole,paradna zalezitost,ktoru sa oplati vidiet...:⁠-⁠) ()

vyfuk

Tohle je něco, co by u nás asi nevzniklo. A když tak s těžkostí a možná i určitým neprofesionalismem, takže by to diváci velmi snadno s producenty odbyli. Zde se o tom dá mluvit jen trochu. Film je to ve své podstatě jednoduchý. A to se mi líbí. Proč z toho dělat nějakou magořinu, když to jde udělat jednoduše. Ale ono to mnohdy není tak prosté. Zde máme film, který se zase odehrává skoro na jednom jediném místě, je v tom zapeklitá zápletka a člověk se nenudí. Ano, to je dost subjektivní, ale přeci. Film má i jednoduchý scénář, který má komplexní pozadí, ale zbytečně nemate, jede to přímě v pohodě a nemáte nijaký extra problém se v tom vyznat. Naopak jde i o docela originální jízdu. Hlavní věc, kterou bych snad nikdy si nemyslel, že by mi tak vadila, ale přesto vadila byl colourgrading. Já jakožto barvoslepý a já nevím, co ještě do toho kecám dost zvláštně, ale vidět film, který je přesvícený jako prase, že ani nevidíte na věci okolo je docela prasečina. Nevím, jestli v tom měl být nějaký smysl, ale z mého úhlu pohledu to spíše vypadalo až zbytečně neuvěřitelně amatérsky a vyblitě. Je to v celku škoda, protože bych nikdy neřekl, že by mi toto vadilo. Ale vadilo. Až na tolik, že bych chtěl film hodit do průměrné sekce, ale to si na jednu stranu v rámci snahy, experimentu a dobře odvedené práce nezasloužil. ()

LIVINGDEAD

Přestože mám v Polsku rodinu, vím jedno, nikdy nepojedu do PL na dovolenou sám, nebo na neznámé místo, či na vesnici.... co polský film, to šílené situace, které se tam dějí. Většina jsou natočeny dle skutečných událostí, jako např. (LYNČ 2011). Policie je tam naprosto k ničemu, jak vidíme i v tomto filmu. ()

EvilPhoEniX

Poláci servírují další nepříjemné realistické Drama, které se s divákem mazlit nebude. 3 muži, jedno místo a jeden tragický event, který změní život všem zúčastněným. Arogantní politik přejede v polském vidlákově mamku s 2 dětma, která zrovna utíká od svého ožralého muže a dusná noční můra může začít. Realisticky natočený debut o tom, jak pro jednoho člověka daná situace znamená zničený život, pro druhého smrt a pro třetího jen dopravní zácpa. Policie je zde trochu neschopná a vizuálně jdou znát nedostatky, ale to se dá přehlédnout. Nepříjemná atmosféra se brousí celým filmem, je to velmi autentické a máte pocit, že stojíte v davu před nepříjemnou nehodou. Jakmile na místo činu vtrhne opilý manžel je o problém vystaráno a jeden okamžik, dalo by se říct i zvrat je tu hodně nečekaný. Dobrý realistický a nepříjemný film, který není pro slabší povahy. 7/10. ()

*CARNIFEX*

V úvode neskutočne intenzívne, nepríjemné. Poliaci vždy vedeli ako dostatočne drámovo zasiahnuť. No a toto je jeden z ich ďalších, (asi) vydarených, filmárskych počinov, ktorý Vám pre svoj nádych v počiatku (pokiaľ Vás vtiahne do deja) celkom solídne dojebe deň. Výhradou sa však pre mňa stáva za vlasy pritiahnutý priebeh samotnej udalosti, ktorý sa z môjho pohľadu dosť vymyká realite, ba dokonca musím povedať, že pôsobí až absurdne. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)