silentname

Úprimne som bol celkom zvedavý kam sa vlastne "Stairs" vyvinie. Námet podľa mňa potenciál mal. Často mávam v noci sny, kde sa snažím dostať na nejaké miesto a kráčam rôznymi koridormi a schodišťami a je to nekonečné a nič sa nemení, a keď sa človek rozhodne vrátiť, tak sa v tom celom potom stratí a nevie nájsť cestu späť. Takže mať spracovaný film o niečo podobnom nie je zlý nápad. Osobne si však myslím, že to nechytili úplne za správny koniec. Pretože ja by som to využil asi na niečo iné. Neviem. Hoci tu je pár dobrých momentiek, myslím si, že tvorcovia z toho mali urobiť niečo úplne iné. Takto to viac pôsobí, ako keby sme pozerali schodišťovú verziu filmu "Cube". Rozdiel je len ten, že všetky dvere, ktoré sa tu podarí našim hrdinom otvoriť vedú do minulosti. A vždy je to ten istý moment. Presne ten istý. Do ich predošlej akcie, ktorú sme videli v prvých pätnástich minútach. A možno je potrebné v tej udalosti niečo zmeniť. Niečo, čo spôsobí, že sa z tejto situácie konečne dostanú von a budú môcť byť slobodní. A o tom je v podstate celý film. Niektoré postavy sú zaujímavé, o mnohých však toho moc nevieme a niektoré tomu moc pridať nevedia. Myslím si, že keď sa to zredukuje na finálnu štvoricu, tak vtedy už máme asi najzbytočnejšie postavy vonku. Čo však musím ešte vysoko skritizovať je práca s kamerou. Páni, to bol teda otras. Neviem čo k tomu povedať. Prečo musia byť skoro všetky zábery točené len cez farebné filtre? Niekedy to dáva zmysel. Keď je alarm a svieti červené svetlo... okey. Ale prečo sú scénky v exteriéroch počas ich misie (ktorú mimochodom budeme vidieť znovu a znovu a znovu) natočené v modrom? Má to signalizovať, že svitá? Alebo, že je noc? Mám pre vás novinku. Svet nie je vtedy ponorený do modrej farby. A je to tak neskutočne rušivé, že sa na celý film s týmto nedá skoro pozerať. Postupne som si na to zvykol (najmä kvôli tomu námetu), ale chvíľu som fakt rozmýšľal, čo sa deje a prečo je všetko modré. A takisto je vidieť, že veľké množstvo záberov sa vo filme opätovne vracia. A pôsobí to potom zbytočne lacno. Film odporúčať nebudem. Myslím si, že je tu potenciál na niečo zaujímavejšie, než to čo sme dostali tu. Vyhodiť úvod, vyhodiť cestovanie v čase a proste len nechať film o hrdinoch, ktorí sa snažia dostať z budovy plnej schodov. A možno ich tam môže niečo prenasledovať (to by som jediné zachoval). Takto to vychádza na ťažký priemer a to filmu pridávam možno body. Hodnotenie: C- ()