El Camino přímo navazuje na seriál Perníkový táta. Jesse Pinkman (Aaron Paul) je na útěku před policií. Jeho plán je utéct ze země a začít nový život. Na to potřebuje spoustu peněz, které nemá. Díky vzpomínkám na staré známé tváře si uvědomí, kde bude moci nějaké peníze najít. Jenomže to nebude tak snadné, jak se zdá. (HonzysKISS)

Statista

Důstojně zpracované rozloučení, které však bude (celkem pochopitelně) pro lidi, kteří neviděli původní seriál, absolutně postrádat smysl. Není to žádná neuvěřitelná bomba, která vás přikove k sedadlu/židli/čemukoliv, na čem zrovna sedíte, ale o to zde zjevně ani snaha nebyla; jak už psali mnozí přede mnou, jde spíše o formu dovětku či epilogu. Přece jen, když si vezmeme, kolik obsahu samotný seriál Breaking Bad skýtá, musí snad každému být jasné, že ani v celých dvou hodinách se toho až tak moc odehrát nestihne. Vše se nese v duchu původního seriálu (postavy, úhly kamery, celková atmosféra), což je jen dobře; celkově film působí jako jedna z průměrnějších epizod BB - což je však stále sakra vysoká laťka. Nicméně: dostal jsem vcelku to, co jsem očekával, zklamaný rozhodně nejsem a děkuji panu Gilliganovi za velmi podařené rozvázání několika posledních uzlů. ()

Jumboun

O tom, že se připravuje tento snímek jsem neměl ani ponětí a v podstatě první info ke mě dolehlo s prvním trailerem. Jaká to náhoda, že jsem zrovna před cca 14 dny dojel celý seriál již potřetí... Pro mě tedy nyní došlo k příjemně plynulému flashbacku při klasickém dojezdu a odvykačce. Asi tomu nemám co vytknout, jede to krásně jako celý seriál, Vincovo styl vyprávění mi zkrátka sedí. A Tod - to je naprostý unikát!! Sice trochu přibral a zestárnul, ale čas nezastavíš, žáno... Zahráno bravurně... ()

stringers

Breaking Bad zbožňuju, ale tohle bylo naprosto zbytečné - táhne se to jak med, nic moc se tam neděje, resp. to co se tam děje by se normálně vešlo tak do 20-30 minut běžného dílu.Název El Camino odkazuje na auto, kterým odjel a tím to taky hasne - trošku znouzectnost. Navíc v trailerech je spousta věcí, které ve filmu vůbec nejsou - paradoxně zrovna ty momenty by tomu mohli kapku pomoct. Prostě po velkém očekávání přišlo velké zklamání. Typ filmu, který prostě už nikdy nemusíte vidět znovu. Škoda. ()

mdf

Epilog k seriálu,který jsem ještě neviděl,nevím souvislosti,takže pro mě nemastný,neslaný,de facto nic neříkající film. ()

supEnoc

Víceméně jen cesta, jak navštívit starý svět a dát Jessemu důstojnější konec. Převratné to není, nicméně writing, kamera, střih, hudba....všechny ty věci, co dělali BB tak top, jsou pořád tam. Jediná věc, co mě fakt iritovala, je tlustej Todd. V příběhu, který se pyšní svojí kontinualitou, mě tadyta nesrovnalost bila do očí. Tvůrci to embracli, takže se není na co zlobit, ale trošku to špiní to pozlátko. ()

BR23

Ano, je to tu už stokrát spomínané ale tento film nieje príbehovým pokračovaním v plnom slova zmysle BB (ako sme sa pôvodne nazdávali). Je to skôr rozšírený epilóg, bez ktorého všetko dáva zmysel a je uzavreté ale jeho prítomnosť nevadí, naopak príjemne doplní, nie rozšíri ale doplní. A že zrovna doplňuje osud Jessieho Pinkmena i ked len v tých pár dňoch, resp. pár aspektoch je výhra tohto filmu. ()

mnglsopinion

Priznám sa, že by som bol z tohoto filmu viac nadšený, ak by som BB začal pozerať iba pred pár rokmi a stále by som mal v živej pamäti, aký celkový dojem na mne zanechal celý seriál. Pravda musel som si na youtube pozrieť rekapituláciu, ale to gro mi ostalo. V El camino zistíme, ako Jesse bol po celý čas mučený a fyzicky lámaný, počas Waltovho exilu. Môžeme nahliadnuť, ako sa snaží prežiť a hlavne s myšlienkou, že nemá čo stratiť. Počas sledovania som mal momenty, kedy som spochybňoval naivitu hlavného protagonistu, ale väčšinou ma prekvapil. Bola to pekná bodka za celou sériou a asi si tento film nepozriem v najbližšej dobe a asi nikdy... Aaron Paul stvárnil zničeného Jesseho, taktiež Jesseho za mlada, kedy mal ešte iskru v očiach a musím uznať, že si zachoval svoju ľudskosť aj po svojich všetkých útrapách. 4/5 za BB inak by som nemal potrebu El camino zhliadnuť. ()

andreas_tool

Velmi dobře natočený a zahraný, ale podle mě trošku zbytečný - myslím dějově. A protože ,miluju' spoilery (kterých je tu v hodnoceních jako obvykle hodně), tak v tomhle bodě musím s recenzí skončit. Takže asi takhle: Když El Camino uvidíte, zabijete dvě hodiny dobrou filmařinou. Když ho neuvidíte, nic se vlastně nestane. Hodnotím-li jako pokračování BB, můžu dát max 3*. ()

ricardo2803

Jak už tady někdo napsal, jako samostatný film bez znalosti předchozího bych asi moc nadšený nebyl. Ale stejně jako u seriálu musím vyzdvihnout herecké výkony, dialogy a poměrně slušný spád celého filmu. Na 5 hvězd to není, ale pro fanoušky Perníkového táty to určitě stojí za shlédnutí. ()

Xakor20

Krom toho, že nám Todd trochu přibral, je to oproti seriálu hodně podprůměrný. Bez plot-twistů, bez velké akce. Každopádně důstojné uzavření příběhu. ()

Wolfis

Milé a pokojné ukončenie a dopovedanie príbehu zo seriálu Breaking Bad. Film skôr pre fanúšikov, ktorí ho určite ocenia. Rád som zaspomínal na tento legendárny seriál :). /perníkových 80%/ ()

evita_

Celkom neviem čo mi ten film mal dať. Akože to čo spravili mladému je krutosť najhrubšieho zrna, ale tak asi nemôžeme čakať, že život vo svete drog je prechádzka ružovou záhradou. Zatiaľ som zvládla len prvú sériu Breaking Bad, ale úprimne, moc neuchvátila (chcem dať tomu ešte šancu...). Dala mi však aspoň nejaký základ k pozeraniu filmu - minimálne som vedela kto je Pinkman a ako začal variť piko. Za mňa také nemastné neslané.Pol na pol. ()

SmileyFace

Navázat na jeden z nejlepších seriálů filmem nemůže dopadnout špatně. Taky, že nedopadlo. Pokud jste neviděli seriál "Breaking Bad" tak film okamžitým způsobem ztrácí veškerý smysl, takže pokud jste neviděli "Breaking Bad" tak to okamžitě jděte napravit a potom se vraťte. Na konci seriálu v roce 2012 jsem stále čekal, že Vince Gilligan nenechá konec jen tak. Dlouhých 7 let čekání na film, který má zodpovědět co se stalo s Jessem. Film se odehrává hned potom co Jesse ujíždí v autě pryč. Zápletka krásně stačila pro příběh a dovršení finálního konce. Krásný pohled na Jesseho po těch letech. Od první minuty filmu do poslední jsem se nemohl nabažit. V lepší konec jsem nedoufal. Filmu nejde nic vytknout, snad jenom to, že má jenom 122 minut. Jeden z nejlepších. 97% ()

Luke13

El Camino je zajímavý počin. Je legrační sledovat postavy nebo spíš jejich představitele a to, jak se na nich projevil sedmiletý odstup. Jane a Badger vypadají na první pohled pořád stejně, Walter a Skinny Pete mají o pár vrásek navíc, Jesse se nám trochu zakulatil, ale o proti Teddovi je to marginální rozdíl. Film není špatný, ale pokud by se jednalo o episodu seriálu, byla by jen lehce nadprůměrná, co se kvality týče. Jedná se spíš o takový dovětek k seriálu, který vlastně ani nemusel být. El Camino by rozhodně sám o sobě neobstál jako samostatný film, a ocenit jej dokáže snad jen fanoušek Breaking Bad. ()

Marcimor

Důstojná tečka za celým seriálem a konečně alespoň záblesk naděje pro Jesseho... Úvodní dialog Jesseho a Mikea vytesat do kamene! ()

TheJokerCUZ

Pro fanoušky seriálu je to nádherný dárek na rozloučenou a zároven perfektní ukončení dějových linek, které se do seriálu nevešly. Hlavně jsem rád že Jesse již našel svuj klid, který tak potřeboval. Děkuju. málem i slza ukápla. ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (viac)