Třída z Itaewonu

• Južná Kórea Itaewon keullasseu (viac)

Bývalý vězeň lačnící po úspěchu i pomstě míří vysoko: otevře si bar v rozmanité čtvrti Soulu. (Netflix)

Roby

Po vážně dlouhé době jsem po dokoukání k-dramatu učinil zasloužený potlesk ve stoje. Itaewon Class je typ moderního k-dramatu, které by Korejci měli točit častěji a vyhýbat se zajetým stereotypům, které jsou často nechtěným prvkem mnohých diváků. Tvůrci nám ukázali, že mít hlavní postavy, které jsou tak trochu svině není nic co by nám divákům vadilo a právě naopak tím spíš ukazuje, že dokonale kladní hrdinové jsou v životě naprostá fikce. Herečka Kim Da-Mi předvedla podle mě nejlepší výkon z celého ansámblu a skvěle zahrála silnou vůdčí hrdinku, která se nebojí ponořit ruce do bahna a bez pardónu profackovat každého kdo se na ní špatně podívá a právě tyhle scény jsem si velmi užil. Ambiciózní moula v podání Park Seo-Joona byl taky skvělý a myslím, že dokázal dobře vystihnout naivní povahu jeho postavy, takže tady taky určitě palec nahoru. Scénář, hudba i prostředí ulice v Itaewonu byly parádní a já nemám moc co vytknout. Jsem rád, že nám Korejci dodávají seriály, které jsou odlišné od těch, které se točily dlouhé roky a byly plné šablonovitě tvořených postav nebo rodičů, kteří nemají nic lepšího na práci než dělat svým dětem dusno. Věřím, že budou točit více seriálů jako jsou Itaewon Class, Vagabond nebo Memories Of The Alhambra.Takže... Itaewon Class = paráda. ()

denulik

Prvá polovica zobrazujúca boj Dávida s Goliášom (pardón Paka s Čangom) ma bavila viac, bolo to svieže, zábavné, napínavé. Druhá polovica skĺzla do klasickej doramy. To nie je nevyhnutne negatívum, ja mám doramy rada, len to už išlo viac podľa zaužívaných šablón. Suma sumárum, dokonalý seriál to nie je, ale rozhodne vysoký nadštandard. ()

Nam.94

Já nevím co k tomu napsat... Není to špatný ale dá se tomu hrozně věcí vytknout, je to hrozně dlouhý a kdyby to mělo třeba jen 12 dílů tak by to stačilo, dějově je to průměrné, herci... Seo-joon hrál báječně, do role se vcítil, bylo to zábavné, smutné a dojemné. Na mě sice smutné scénky nefungovaly ale to nemění nic na jeho výkonu. Hlavní dvě ženské postavy -no... Ta jeho láska ze střední mě nehorázně srala, nikdy mu v ničem nepomohla, věděla co se stalo jeho otci a kdo za to mohl a v klidu u "vraha" začala pracovat, donášela co má Seroy v plánu, házela jim klacky pod nohy ale pak za nimi v klidu šla do TanBamu. Nikdy nikomu kromě sebe nepomáhala ale čekala, že jí všichni pomáhat budou, nárokovala si lásku a pozornost.. já nevím co k ní napsat aby to bylo slušné.. A ta druhá - chvilkama byla taky dost na facku a třeba vůbec se mi nelíbilo její chování k tomu jejímu kamarádovi jak jí miloval, ale aspoň měla nějakou snahu Seroyovi pomoct a né jen od něj brát. Celkově se mi jevila líp ale i tak nic extra. Za to mi byla dost sympatická ta transka, byla vtipná, hezká a měla celkově sympatickou povahu. Již zmiňovaný přítel od té dvoubarevné mi byl hrozně sympatický.. nevim něčím si mě získal a i přes podlosti co spáchal mi je hrozně sympatický. Toni a ten z vězení jsou tak napůl, takový docela uťápnutý postavy které ale byli příjemné. Aby tato recenze nebyla jen k hercům. Konec- asi jsem jedna z mála ale mně bylo hrozně nepříjemný koukat na poslední díl, ten starý chlap se choval jako idiot a ten jeho prvorozený taky ale.. ten konec byl takový už moc. Nechci spoilerovat ale když věděli jak to s tím starým mužem je, tak to nemuseli dělat ještě horší aby mu ten život ještě znepříjemňili. A ten jeho syn.. choval se doslova jak čurák ale na druhou stranu to tak úplně nebyla jeho chyba jako spíš chyba výchovy jeho otce.. Konec mě trochu mrzí ale tak co už. Celkově mě to jakože bavilo ale je to průměrný, je to moc dlouhý, není to extra zajímavý ale aspoň je to úsměvný. Doporučuju pro lidi, co mají rádi buď herce (protože tu tak 90% času vidíme hlavní trojici [Seroye a ty dvě]) nebo pokud si chcete odpočinout u lehčího děje který vám zahraje na city. ()

AffectedFace

Parádní drama seriál o ponížení, lásce, nenávisti a poučení. Hlavní hrdina je velice sympatický a celá tahle aférka bojováním se ctí mě fakt bavila. Teda až na některé díly. Zkrácení na takových slušných 10 epizod by vůbec neuškodilo, protože občas seriál jede po stejné koleji a nikam se neposouvá. Ke konci dílu se lehce něco zvrtne, ale v tom dalším se jakoby jede opět po té stejné dráze, leč malinko upravené, aby to jako celek nevypadalo hloupě. Mezitím se řeší spíše starosti hlavního hrdiny s dívkami, u kterých si nemůže vybrat. Protože jedna je manažerka jeho vlastní restaurace a druhá je spolužačka z mládí, která se přidala ke konkurenci Čcho (proti které mimochodem hlavní hrdina vede finanční válku kvůli vraždě svého otce). Obě ho milují a tudíž se válčí i trošku jinak. Samozřejmě Korejci umí neskutečně hrát na city, takže o ukápnutý slzičky není nouze. Jako celek to ale vidím velice pozitivně, protože jsem seriál nevzdal a poctivě dokoukal do konce, kde se dostavil velice smutný, ale zároveň přenádherný happy end. Takže za mě spokojenost, kterou milovníkům dramatu/romantiky můžu doporučit. Akci zde úplně nečekejte, něco málo se stane, ale jinak nic. Čisté čtyři hvězdy. ()

Bumkybunny

Jeden z mnoha seriálů o pomstě a síle přátelství, kde vás hlavní protagonista nadchne svým odhodláním a silnou osobností, která graduje celých 16 dílů. Přesto je ale z nějakého důvodu hrozně osvěžující. Člověk si odpočine a užije si podívanou na lidi, jejichž osobnosti jsou úplně odlišné od těch, se kterými se dennodenně potýká. Díky tomu si i ve světě, kde vládne korupce a nespravedlnost a který se dá skoro nazvat definicí kruté reality moderní doby, budete připadat jako v pohádce. ()

• Píseň „Sweet Night“ napsal a zazpíval člen skupiny BTS Kim Taehyung (V), který je jedním z blízkých přátel Park Seo Joona, hrajícího hlavního protagonistu. (Bumkybunny)
  • Před začátkem natáčení si herec Park Seo-Joon založil vlastní YouTube kanál kvůli lepšímu propojení s fanoušky, kde mimo jiné i zdokumentoval trnitou cestu k jeho netradičnímu účesu, který si musel kvůli roli nechat udělat. Pomocí tohoto kanálu se i snažil seriál efektivněji propagovat a dostat ho do povědomí širšímu publiku. (Roby)