Pod seriálem devíti půlhodinových parodií z nejrůznějších prostředí a společenských vrstev britského impéria jsou podepsáni Michael Palin a Terry Jones, dva tvůrci ze slavné montypythonovské šestky. „Střihli" si jej mezi natáčením Monty Pythonů samotných a vzali si na mušku všechno směšné, absurdní či prostě jen zvláštní z britského způsobu života: školství, zkostnatělou aristokracii, vojáckou tupost, fotbalové fanouškovství, pseudohrdinství... Nic nezůstalo ušetřeno ostří jejich pera. Michael Palin sám tu pak ztělesnil řadu postav (v některých příbězích dokonce několik zároveň), které všechny v české verzi neodolatelným způsobem namluvil Oldřich Kaiser. (Česká televize)

Lou_DLy

1. Tomkinsonova školní léta 4*; 2. Životní zkouška Erika Olthwaitea 5* (Erik je něco jako Fleischman z Ondříčkova Grandhotelu :); 3. Útěk ze Stalag Luft 112 B 5*; 4. Žáby překračují Andy 3*; 5. Vražda na zámku Moorstones 5*; 6. Pařát a jeho kletba 3* ; 8. Whinfreyho poslední případ 4*; 9. Zlatý Gordon *3* ()

Vault_13

...školní levhart, moc černý kapr načerno, "Co je to strýčku?" "To je morová hlíza chlapče!" a v češtině navíc perfektní O. Kaiser. Nesouhlasím s tím, že je to rozhodně slabší než Cirkus i když některé epizody v porovnání s jinými o něco slabší byly. Celkově ale seriál, který můžu vidět znova a znova. ()

Akana

Miluju tenhle seriál. Je to tradičnější forma, než bláznivý montypythonovský kaleidoskop, ale nepřekonatelných fórů je tu spousta. Palin dokonale zvládá nejrůznější parodické role a Kaiser ho famózně dabuje. Přitloukání nováčků, vzrušující debaty o lopatách, velmi nestydatý kmen z pohoří Naga, portské podávané zleva doprava a další neuvěřitelné gagy a nápady. Vrcholné dílo světového humoru. ()

Petfruf

Když jsem byla malá, tak se mi to hrozně líbilo. Hlavně příběh s pařátem. Dneska už je to pro mě slabých pět, takže mu dám silné čtyři hvězdičky (logicky, že jo?) I přesto, že je seriál plný Michaela Palina (mého nej-montypythona). Dojem mi trochu zkazil i dabing - než jsem si na Kaisera zvykla, bylo půl seriálu pryč... ()

D.Moore

Po prvním dílu (který se nakonec ukázal jako nejslabší) jsem se rozhodoval mezi *** a ****, ale s dalšími už jsem takový problém neměl. Musím ovšem říct, že jsem si potřeboval zvyknout na Kaiserův (nic proti Oldovi) dabing. Humor Historek se sice taškařicím z Létajícího cirkusu nevyrovná, ale jeho stopa je více než znát a člověk má občas pocit, že sleduje nějaké vystřižené scény. Nejlepší část těžko vybrat - jednotlivé díly jsou totiž dost různorodé, ale vždycky roztomilé variace na špionážní thrillery, christieovskou detektivku, horory od Poa, válečné, dobrodružné filmy i gangsterky... Takže nakonec uděluji čtyři silné hvězdy.__P.S. John Cleese mě v dílu Zlatý Gordon rozesmál skoro k slzám - a ani s tím neměl moc práce. ()