Matka příroda nepřestane nikdy udivovat svými zázraky. Jako stvořitelka všeho může okouzlit nesmírnou krásou i způsobit neuvěřitelné utrpení, pokud je narušena její přirozená rovnováha. Hluboko v lesích se stalo nemyslitelné. Nedbalé využití umělých hnojiv zmrzačilo kdysi pokojnou divočinu. Tisíce malinkatých klíšťat byly zmutovány na žravé zabijáky velikosti mužské pěsti. Celá armáda krvelačného hmyzu je nyní na pochodu. Zachutnala jim krev a lidské maso. Vyhledávají živé oběti, které se stávají líhní pro jejich embrya, živící se v první fázi vývoje lidskou tkání. Husí kůži nahání, představíme-li si, co čeká na partu mladých lidí z města. Jejich prázdniny se změní v krutý boj o přežití, když jsou dostiženi strašlivým organismem, který se stále rozrůstá...rozrůstá...a rozrůstá... (Bonton Home Video)

Karamanlis

Partiu problematických detí z LA počast táborenia v divočine terorizujú nielen vyšinutí buranskí pestovatelia marihuany, ale aj stereoidmi nadopované obrie kliešte. Infested je pohodový nature-amok horor, ktorý je na tom aj napriek zjavne nízkemu rozpočtu pomerne dobre najmä po trikovej stránke. Nechýba ani monster finále a hoci potenciál kliesťov ako vražedných predátorov je takmer nulový, celkovo je to slušná zábava. ()

hous.enka

Než se objevila klíšťata, věděla jsem, kdo koho znásilnil, kdo má problémy s tátou a kdo sám se sebou. Nebýt těch podivných psychologických sond do života problémové mládeže, hodnotila bych daleko lépe. Jinak samozřejmě myšlenka zmutovaných klíšťat je výborná a stálo by za to natočit o nich nějaký další kvalitní snímek bez psychologicujích keců. ()

Yoshitsune

Co to bylo za šílenou úchylku, do každého druhého hororu cpát psa a nebo kočku, kteří byli zabiti nějakým brutálním a naprosto krutým způsobem. Já vím že to všechno byli masky, figuríny a že se těm zvířatům, nic ve skutečnosti nestalo, ale boha jeho, ty masky a ty žalostné skřeky, které přitom vydávali, no působili dost realisticky. Jinak tohle je další typický horor, do kterého byl Brian Yuzna nějak zapojený, je tu hodně slizu, hodně krve, málo Clinta Howarda a malý počet úmrtí, takže normálka. Film se až do poloviny dost táhne, i když se v něm furt něco děje, to pravé a velké přichází v polovině, kde se objeví i klíště na steroidech, protože proč ne. A byť má film skvělý masky a efekty, tak to neni moc horor, rybaří se tady, jezdí se tady celý den za veterinářem, řeší se tady psychické problémy a taky sociální stav distributorů marihuany, je tady všechno, jen to neni horor. Takže další průměrná trojka. ()

BoredSeal

Řešit herecké výkony je zbytečnost, tohle je béčko jak bejk a pokud máte to štěstí narazit na film s českým dabingem, čeká vás absolutně bizarní zážitek podivných postav, jejich chování a neuvěřitelné smůly, co se týče vývoje událostí. Uvažte, že scénář obsahuje i dva zákeřné homosexuální kriminálníky, kteří v lese pěstují marihuanu a vraždí policajty, je tam Clint Howard a když zkombinujete špatný vliv herbicidních steroidů se skutečnými steroidy, máte z toho super klíště. Dokonalá kombinace blbého béčka, šíleného scénáře, dobře vybraného nepřítele lidstva a výborných a NECHUTNÝCH efektů od KNB, to je prostě zábavný večer u videa za čtyři hvězdy. ()

K.I.N.G.

Přesně před týdnem jsem viděl film se zmutovanými slimáky a teď aby se člověk bál opět vytáhnout paty z domu. Režisér druhého pokračování slavného Hellraisera Tony Randel zvládl v tomto šťavnatém natural horroru velmi dobře budovat jak napětí, tak i atmosféru a za jeho lehounce nadprůměrný snímek mu patří ***. ()