Jakša: Nekompromisní operace

• Južná Kórea Yacha (viac)

Čestný žalobce musí ve velmi nebezpečném městě prověřit elitní zásahový tým i jeho nechvalně známého velitele. Zaplete se přitom ale do smrtící války mezi špiony. (Netflix)

Marze

Spionazni thriller s pavucinou intrik, s tajemstvim , lhanim a falesnymi sliby, vzajemnou neduverou, mucenim, unasenim a pipravami za ucelem dosazeni spravedlnosti. Nektere sekvence jsou zabavne, ale zapletka je slaba a postavy trochu nudne. Tvurci nevynalezli kolo, ale pouzivaji spionazni klise s nadsenim. ()

Zaks

Špióni všetkých krajín spojte sa! Kórejsky akčňák je plný „prekvapujúcich“ zvratov, ale aj celkom slušne zvládnutých prestreliek. Občas prídu vhod aj party zo sveta Jamesa Bonda či Jasona Bournea, nadmieru sa čerpalo aj z iných špiónskych filmov. Žiaľ, brutalita sa držala na uzde a kamera sa v kľúčových momentoch až príliš často pozerala iným smerom. Pre EU diváka zase naopak oceňujem výber hlavných protagonistov na oboch stranách a tak sme ich aj my mohli pomerne ľahko rozlíšiť. ()

Enšpígl

Film se sice snaží tvářit cyhtře až přechytrale, ale je blbej jak tágo. Některé věci jsou opravdu unikát. Hlavní hrdina občas figtí tak že by celá Asie dostala na prdel a občas zase je jak ortdoxní nebojovník. Akce s deratizéry na japonské amabsádě nebo kde, ta byla vymylšená asi po dvaceti pivech, protože opravdu tohle nemoh nikdo nmyslet vážně, ale legrační bylo že se to tvářilo jako dokonale plán s iq vyšším než nejvyšší množství. ()

Mamlas

Abych pochopil, o co v tomhle zmatku jde, mi trvalo tak hodinu a půl. Všichni aktéři se tváří krutopřísně vážně, občas se tam kdosi pomlátí, kdosi postřílí. Podrobnosti neposkytnu, nebylo mi jasné kdo je kdo a o co komu jde. Každopádně, po vypnutí mozku, se na to dalo dodívat. A ke konci to začalo dávat i smysl. (35%) ()

EvilPhoEniX

Jsem rád, že Netflix nakupuje filmy z Jížní Koree a tak dává lidem o nich více vědět, hlavně není potřeba čekat půl roku na anglické titulky, takže thumbs up, ale samotný film mi na poměry JK příjde jen lehce nad průměrem. Film se tváří jako kříženec Jamese Bonda a Mission Impossible v Korejském hávu, ale bohužel nedosahuje vysněné kvality, které nejspíš tvůrci zamýšleli. Herecky je to velmi našlapané, spousta známých jmen ( každého herce jsem viděl alespoň 5x jinde) Nejlepší postavou je Yaksa- Sol Kyung-gu, který vévodí agentům a dělá black ops mise, kterého příjde vyšetřovat prokurátor, který právě přijel do města- tahle hlavní postava mi zde příliš nesedla- nerd, který nic moc neumí, takové hrdiny já v akčních filmech nemusím. Město plné špiónů a intriků, což je téma, které mě baví, takže ty 2 hodiny utečou v pohodě, vizuálně je to opět Korejský standard, tedy vysoce kvalitní, a akce, té je jednak na můj vkus docela málo a hlavně mě moc nebavila. Na Korejské poměry tu prakticky chybí pořádný fight ( nože, ruce cokoliv), spíš se zde střílí, ale v PG 13- Ratingu, což nevím koho přestřelky bez krve dnes můžou bavit. Chybí mi tu ta špinavá, brutální a nekompromisní Korea, kterou mám nejradši, tohle je až moc uhlazené, fancy a především mainstream, takže na zadek si tentokrát nesedám, ale na 1 mrknutí pro fanoušky žánru to určitě nebolí. Příběh 3.5/5. Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 6/10. ()