See - Série 1

(séria)
USA, 2019, 7 h 4 min (Minutáž: 49–57 min)

geek.ondra

Vizuální nádhera obklopená scénaristickejma sračkama.Čím blíže konci jsem byl tím bylo jasnější že kromě vizuálu nebudu mit co chválit a tak to taky je.Scénáristi tohoto seriálu by měli jít do předčasného důchodu a Apple by měl pro See sehnat kvalitnější tvůrce.Pokud byla 8. série Her o trůny špatná tak tohle je opad! ()

Sharpooter

Seriál je určitě hodně originální a má spoustu dobrých prvků, které svět ve kterém se seriál odehrává, jen vylepšují. Příběh byl na můj vkus nudný, napětí téměř nulové, postavy až na Bobu Vosse nesympatické. Celé se to odehrává na planetě zemi, několik staletí po “koroně“, po které všichni lidé oslepli. Dobrá myšlenka, a i vcelku pěkné provedení, na hercích bylo opravdu vidět, že to hráli tak, jako by sami byly slepí. Prostředí postapokalyptického světa byl zpracován dobře, většinou se to sice odehrávalo v přírodě (hodně pěkné přírodě, místa byla na točení vybrána famózně), ale občas zde byly i nějaké stavby ze starého světa jako například stará polorozpadlá hráz, která byla vyobrazena dobře. Kostýmy byly hezké, ale zajímalo by mě, jak se slepcům daří plést oblečení, nebo kovat zbroje, či zbraně, chápu, že se jim vyvinuly ostatní smysly, ale tohle je trochu fantasy. Souboje slepců byly udělány na pohled povedeně, ale samozřejmě to nemá na normální souboje z jiných projektů, kde lidé vidí.., ale na tento počin to bylo uděláno asi nejlépe jak mohlo. Prostě bojovníci musí používat i jiné smysly než jen zrak. Sluch a čich je nový zrak. Celkově je seriál lehký nadprůměr, postavy mohli být lépe napsané, příběh mohl být zajímavější. Tohle byl pěkný kousek, který už ale nikdy vidět znovu nemusím. 6/10 ()

Brooks

Divácky nenáročné, béčkové postapo, ale produkčne veľkorysé, nabité dejom a akciou, trefne obsadené typologicky výraznými tvárami. Obzvlášť Jason Momoa, aj keď nie je zrovna charakterným hercom, potvrdzuje, že keď mu postava sadne, vie svojou charizmou strhnúť diváka ako máloktorý akčný herec. Problém mám s námetom. Nie s tou základnou myšlienkou nevidiacich ľudí, ale s tým, čo všetko sú pri svojom handicape schopný robiť a aké nebezpečenstvá prekonávať. To sa proste, ani pri najväčšej snahe, nedá prehliadať bez ironického úškrnu. A chovanie postáv v niektorých momentoch tiež čisté WTF. Ale najväčším šokom pre mňa aj tak bolo zistenie, že showrunnerom je oceňovaný Steven Knight. Musel dostať riadne prachy, že do toho vôbec išiel. ()

Clark_Kent

Jediný co na týhle slepotě, vidím já jako mírnější pozitivum je neúnavný BaBa Voss v podání J. Momoi. To další dokresluje, pouhý pohled na krásné krajiny. Ve finále mě tento seriál, vůbec nezaujal už při 4. epizodě jsem se hrozně nudil. Nic co by stálo za větší pozornost. ()

Cermicek

A já se ty čtyři dát nebojim! Je to teda hodně mezi, ale vyzdvihnu poměrně neotřelý námět a hlavně syrovost prostředí a vyprávění. Momoa to tu kosí od šavle, přes krumpáč až po špachtli a kouká se na to kua dobře! Vzalo mě to třeba tisíckrát víc než "Raised by wolves"! ()

ESNYR

1 serie : Nedá se říct že by to bylo nějak špatné, to ne, jen to jednoduše nefunguje v pravidlech a zákonech toho světa. Můžu přijmout že nevidomí mají tyhle schopnosti, kdo někdy sledoval nějaký dokument nebo četl pár článků, tak ví že i bez zraku se dá existovat poměrně v pohodě (natož když ten zrak nemáte několik generací a prostě se přizpůsobíte) Co ale přijmout nelze je tento příběh. Má spoustu míst kterým prostě nevěříte že jsou možné, má spoustu řečí a nic neříkajících proslovů a mouder, má dost pokřivené hodnoty. Baba Voss je kápo a i když vím že slepej není tak bych si na něj dal pozor i kdyby byl, Maghra je dost rozporuplná osoba ale její myšlení asi jde chápat, Kofun a Haniwa jsou takový zvláštní sourozenecký pár a nejsem si úplně jistý komu bych tady z těch 2 fandit, škoda odklizení Bow Lion, byla ke konci docela sympatická (+ se nabízela romanťárna s Kofuem, což je možná škoda, protože je ten serál tak depresivní že bych tu trošku klišé i ocenil) Paris je takový ten modrý člověk co "ví" ale leze to z ní jak z chlupaté deky, Tamacti jun je geniální role, kdy ho ze začátku asi budete hodně nenívidět ale v závěru mu začnete i fandit, Boots / Podomek je ta postava co má každý seriál a je nutné ho tam prostě mít aby se trochu hýbal děj (doufám že zhyne velmi krutou a pomalou smrtí) Qween Kane je tak odporná že jsem se začal až radovat jak to s ní začalo vypadat, škoda že ji tam nějak jakože teda asi potřebujou, kdyby ji tam generál sejmul bylo by to super, co se týká Jamalalichy alias černého vyvoleného, tak jsem čekal sviňárnu celou dobu, takže žádné drámo a super konec (jen mu mohl Baba zlámat více kostí) Konec je zase otevřený a nevím jestli mám na druhou serii chuť a náladu. Když přijmete pravidla a zákony tohoto světa a nebudete přemýšlet nad 500 nelogičnostmi, může vás to zaujmout. Dám 3 skleněný voči s tím ža druhou serii ještě asi omrknu. Naději na nějaké zlepšení a konec (chystá se třetí serie takže konec zase nebude) ale je jen malá. Opět se tu sází hlavně na to že se otevře 8 dějových linek a uzavřou se sotva 3. Jedno se seriálu upřít nedá, Je depresivní, ponurý, bez naděje na lepší zítřky a přest to všechno je zajímavě vystavěn právě na tom že ti lidi prostě umí žít i v takovém pustu a prázdnu. Za vrchol seriálu bych pak označil scénu kdy Baba voss zachraňuje synka Kofua po zajetí otrokáři. Kurnik ten chlap nahání hrůzu i jako slepej :) ()

Brainstorm

Možná to nedokážu docenit, protože nejsem slepý, ale slepý se na to zase nepodívá. Je tam dost situací, které mi nepřipadají z pohledu slepého reální, i když je mi jasné, že jejich ostatní smysly musí být bez zraku na lepší úrovni. Tak nějak to měl být důvod, proč jsem po prvním a druhém díle chtěl se seriálem seknout, ale na druhou stranu mě lákalo to, jak se to bude dál vyvíjet. ()

Dvorik

Koukatelné to je, ale deravy scenar plny slepých dejovych odbocek a nelogickych zvratu ma za nasledek klesajici kvalitu s kazdym dalsim dilem. ()

JackStrange

Jó na papíře to vypadalo tak dobře. Ale reálně u toho prostě nejde udržet pozornost. I když je zrovna na obrazovce nádherná scenérie nebo brutální souboj, tak mi prostě bylo jedno co se tam děje. Je to škoda, prostředí i příběh vypadá opravdu promyšleně a chtěl bych říct že ten koncept má potenciál, ale pokud ho třeba realizuje nějaká další série, tak já ji neuvidím. 35% ()

Orion12

Seriál See je hodně kvalitní záležitost , nejlepší věc na célem seriálů beru ten nápad a provedení. Seriál se odehrává cca 600 let po jakési apokalypse , kvůli které všichni lidé na světě oslepli a je to dědičné , tudíž všechny děti se i rodí slepé. Lidé žijou v primitivních kmenech , a díky tomu , že přišli zrak se jim zbystřili ostatní smysly a orientujou se hlavně pomocí sluchu , čichu atd. Hlavní roli ztrvárnil Jason Momoa , který hrál prostě zase jemného nabouchaného neandrtálce a vy ho prostě celý seriál žerete. I ostatní herci ve vedlejších rolích jsou známí díky jiným projektům a nehrajou vůbec špatně. Svět a prostředí je vybudováno skvěle a hlavně hrozně originálně- př. podél cest mají lana atd. Výborně byly udělané bojové scény , jak výborná kamera tak provedením - nevím jak by to vypadalo , kdyby se mečovali dva slepci , ale tyhle scény byly popiči (týpek seknul mečem do země , aby zmátl nepřitele a zjistil , kde je a podle zvuku mu pak propíchl hrdlo :). Co mělo zajímavou atmosféru , když Věrostrážci naháněli naše hrdiny a oni stáli vedle sebe třeba , ale nevěděli o sobě , ty scény byly tak napínavé. Bohůžel příběh byl lehce nadprůměrný , prostě naše skupinka se musí dostat z bodu A do bodu B a jdou po ní nepřátele. Hype na další sérii určitě mám , tohle je hodně zajímavý nápad s skvělými herci , snad Apple TV udrží kvalitu za mě 7/10. ()

AdelleR

Co si pustit v době karanténní? Seriál, který začíná tím, že lidstvo zachvátil virus a většina vymřela. Občas mám smysl pro humor. Každopádně, na See mě nalákala jediná věc, a to Jason Momoa v hlavní roli, co si budem. Netušila jsem, do čeho jdu, nečetla jsem žádný z názorů, takže jsem si obrázek mohla utvořit zcela po svém. Nevýhodu jsem tedy měla v tom, že jsem si to pustila hned po Zaklínači, takže jsem měla tendenci to srovnávat. Rozjezd See je pomalý, fakt pomalý, ale pak se to rozjede. Herecké výkony naprosto prvotřídní, skoro jsem jim nevěřila, že fakt nejsou slepí. Pár ohromujících plot-twistů jsem tedy odhadla předem, ale tvůrci to zakomponovali tak, že jsem si jejich odhalení stejně užila, a dokázali mě překvapit. A ke všem postavám jsem si vytvořila vztah, i k té psychopatce s korunou, kterou jsem v prvních dílech nemohla vystát. Jen tedy nejsem moc fanda detailně zobrazeného násilí a toho je tady fakt hodně. Dovolím si použít přirovnání k Zaklínači, kterého už jsem zmínila; tady mi to přijde ještě horší. Ty scény ale nejsou vycpávkové, a co jsem si troufla vidět, bylo trikově naprosto špičkové. Významné plus za to, že se to tolik nesoustředí na milostné vztahy, ale na rodinné. To já můžu. Jsem zvědavá, co přinese druhá série. ()