Home Before Dark

Dráma / Krimi / Mysteriózny
USA, (2020–2023), 22 h 33 min (Minutáž: 41–57 min)

Hudba:

Nathan Lanier

Jim Sturgess, Brooklynn Prince, Abby Miller, Kylie Rogers, Michael Weston, Joelle Carter, Aziza Scott, Louis Herthum, Adrian Hough, Jibrail Nantambu (viac)

Detektivní příběh inspirovaný skutečnou devítiletou reportérkou. Dívka se se svou rodinou přistěhuje do městečka, které její otec kdysi opustil. Při hledání pravdy se dostane ke starému případu, který nebyl nikdy vyřešen. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Malarkey k tomuto seriálu (2)

Home Before Dark (2020)

Začnu zlehka. Máte rádi Stranger Things? Tak tady si pochutnáte. Brooklynn Prince je sice chytrá jak rádio, ale po prvním díle si jí oblíbíte a její nadšení pro věc budete jednoznačně sdílet. Tvůrci si totiž dali tu práci a natočili výborný seriál, který pracuje s dětmi, jejich inteligencí a do jejich prostředí převádí jednak vraždu, ale také nevyjasněný případ z dob minulých, takže kriminálka v područí dětské představivosti jak vyšitá. To vše odehrávající se v prostředí jednoho na první pohled nevýrazného amerického maloměsta. A i když bych mohl polemizovat nad tím, že deset dílů bylo hodně, nakonec jsem s příběhem byl spokojený. Možná škoda s lehce otevřeným závěrem, který nabízí mnohé, takže nezbývá než si počkat na druhou sérii, kterou potvrdili, takže super. Pro celou řadu nápadů a atmosféru nejen prostředí, ale i dětských bojovek, si tento příběh pozornost jednoznačně zaslouží. Byla radost na něj koukat a uznávám, že na první pohled by mě to ani nenapadlo. Skrytý drahokam Apple TV. ()

Season 2 (2021) (S02)

Druhá série Home Before Dark je pořád poměrně příjemná záležitost, i když už nenabízí ten wow efekt, který měla série první. Vše vlastně zůstalo při staru, jenom ten námět se tady v deseti epizodách moc neposune, byť se nakonec uzavře celý ten příběh ze série první. To byl vlastně ale ten největší důvod, proč jsem tuto sérii chtěl dokoukat. Mladá novinářka, která mě v první sérii tak bavila, mi zde ale až nechutně připomínala s tou svojí eko agitkou Grétu, takže si myslím, že další sérii bych nesnesl a přirovnání první série se Stranger Things bylo trošku uspěchané. ()