Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Hvězdář k tomuto seriálu (3)

Slony majú pamäť (2013) (S13E01)

Nejnovější díl Poirota a přesto nemám pocit, že by oproti té spoustě předchozích nějak degradoval úravní a kvalitou. Naopak, myslím že i tento díl lze krásně zařadit mezi ostatní, aniž by vyčuhoval. Trošku mě místy překvapila kamera neobvyklými záběry (aspon mi to tak připadalo), jinak si nemůžu stěžovat. Zápletka povedená, tentokrát snad trošku složitější než obyvkle, ale s knihou srovnávat nemohu. ()

Detektív Poirot: Herkulove úlohy (2013) (S13E04)

Další z nové a poslední řady poirotů, který se mi líbil. Stále si zachovává svůj typický humor, postava Poirota se nijak nevymyká, ... ale! Tentokrát mi ta zápletka přišla trošku míň přesvědčivá, místy se mi to zádlo trošku přehnané, možná se nabízí srovnání (jak tady píší i jiní) s Orient expresem - při takovém srovnání tenhle novější díl značně zaostává, ale nejsem si jist, jestli to jde úplně porovnat. Tentokrát to bylo zdá se mi i průhlednější, jakmile bylo osazenstvo hotelu a prozrazen fakt, že zločinec je mezi nimi, měl jsem tip a ten víceméně vyšel, a nebylo to kvůli štěstí jako třeba jindy, dá se to snadno domyslet. Takže tentokrát mě to mírně zklamalo, nicméně stále je to fajn Poirot který si zadlouží patřit k ostatním dílům a snad si zaslouží i ty čtyři hvězdy. ()

Opona (2013) (S13E05)

Poslední díl, těšil jsem se skutečně ne velké finále, ale přišlo vůbec první poirotovské zklamání - a to dost velké. Pravda, neznám knižní předlohu. Ale ať už je jakákoliv, tohle mi nesedí ani k jednomu ze všech předchozích poirotů se Suchetem, i k těm jiným. Provedení je sice stále stejně na vysoké úrovni, ale Poirot už nějak není ten starý dobrý Poirot. Kdyby jen tím podivným vztahem k Hastingsovi, ale především mi tam vadil celkově morální rozměr pointy, obzvlášť když se to tak týká osoby Hercula, který je ve většně předchozích dílů vykreslen opačne - to jest mnohem ctnostněji, obzvláště v takovéto věci. Pár kontroverzních momentů by se tam sice našlo, ale tohle už je jinde. Stejný herec, stejné všecko, jen povaha se změnila, a je to jediný rozdíl, jinak je to pořád ve stejném duchu, včetně humoru. Snad by to šlo omluvit zčásti stářím, jenže to, jak se ukáže, tak úplně nejde. Nicméně je tu i velký a silný okamžik - Poirotův konec, pro mě nečekaný. Definitivní tečka. ()