Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa cipokomon k tomuto seriálu (7)

Agatha Christie's Poirot (1989)

Můj nejoblíbenější "seriál". Nemám co bych vytknul celé sérii. Doporučuji Soundtrack, který je skvělý a variací hlavního tématu je zde několik. Skladba z dílu Double Clue, jež je jediný díl, kdy Hercule projeví "náklonost" k další osobě a to k osobě baronky Rossakoffové a "odpustí" zločin, je nezapomenutelná asi jako tango z Vůně ženy. Hercule odpustí zločin ještě jednou a to v grandiozním finále Vraždy v Orient-expresu jež atmosférou považuji za nejlepšího Poirota vůbec. Tuto televizní sérii prostě zbozňuji. ()

Slony majú pamäť (2013) (S13E01)

Tento díl trpí značnou nelogičností, ale stáří je holt svině. ()

Veľká štvorka (2013) (S13E02)

Herculův únik explozi je zlý... Tento díl má zvlástní "motiv" a opravdu divného hlavního padoucha. Vymyšlen není vůči ostatním dílům této série tak špatně, ale je to prostě divné. Vůbec celá 13tá série je pro mě zklamáním. ()

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

Lepší kus ze 13té série. Nicméně... děsně překombinované a do půlky filmu si člověk říká, že tam je dement snad každý. Škoda. Celá 13tá série je pro mě zklamáním. ()

Detektív Poirot: Herkulove úlohy (2013) (S13E04)

Tímto dílem jsem opravdu zklamán. Rosakovová, jež byla skvělá v Dvojité stopě a tam se jednalo o dámu s grácii a člověk by opravdu věřil, že jí Hercule odpustí její "zločin" zde je neskutečná krává, která věří, že kvůli ní odpustí Hercule vražedkyni? Zde Agatha opravdu přestřelila. Dcera hraběnky je neskutečná, nevím jak by dokázala rozšmelcovat ubohou děvu v začátku filmu, jak vůbec utekla a proč by se schovávala někde v horách s matkou, prostě divné. A tyto divnosti se opakují i v dalších dílech této série. Vůbec skoro celá 13tá série je pro mě zklamáním. ()

Opona (2013) (S13E05)

Jsem fakt zklamán. Agátho, cos to provedla. Erkyl by nikdy nemohl. NIKDY!!! Škoda, mohl to být dobrý případ, ale Erkyl by prostě........ ()