Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Korra k tomuto seriálu (2)

Opona (2013) (S13E05)

Pokud jste četli knihu, není pro vás odpověď na otázku, kdo je vrahem a jak do toho zasáhne slavný belgičan, nijak překvapivá. Ze všech zpracování se Opona snad nejvíc drží knižní předlohy. Dokonce takové detaily, jako je falešný knírek, nejsou opomenuty. Není se čemu divit, román napsala Christie v době, kdy byla na vrcholu tvůrčích sil, byla by škoda cokoliv měnit. Poslední Poirotův případ byl převeden do filmové řeči s velkým citem. Ačkoliv jsem věděla, do čeho jdu, vidět detektiva zesláblého a nemocného mě stejně zasáhlo. David Suchet přesně věděl, kdy má nechat Poirota zazářit v odlesku staré slávy - byly chvíle, kdy jste viděli Poirota jako za starých časů - a jak dávkovat jeho nemohoucnost. Stejně to byl ale nejlepší detektiv ze všech, n'est-ce pas? ()