Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa HJ-FILIP k tomuto seriálu (9)

Detektív Poirot: Dom na myse (1990) (S02E01)

Příběh dobrý, ale nemohu se ubránit dojmu, že herci působí velmi nuceně a nejednají ani nemluví přirozeně. ()

Detektív Poirot: Smrť lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Aby herec dabující Clouseau-a daboval Jappa je poněkud parodující. Jinak je se film dost drží knižní předlohy. Je to dobré. ()

Detektív Poirot: Dolina (2004) (S09E04)

Dalo se čekat, že Henrietta hraje komedii, ale že až takhle... Agatha holt nezklamala. ()

Karty sú na stole (2005) (S10E02)

Již jsem kdysi dříve viděl, zápletka mi utkvěla v hlavě, včetně pana doktora. Celkově vzato je to jedna z detektivek A.Christie, která mě zrovna nenadchla. Za vidění však stojí. ()

Detektív Poirot: Vražda v Orient exprese (2010) (S12E03)

Vražda v Orient expressu je snad nejznámější detektivka A.Christie. Viděl jsem jednou ten starý film a bez Davida Sucheta to přeci jen není ono, protože Suchet se na tuto roli hodí naprosto dokonale. Jen mi v trialeru připadal nějaký tlustší, než býval. Po skouknutí ale musím konstatovat, že Poirot byl v tomto filmu nadmíru protivný a otrávený. Vždyť je to přeci nejlepší detektiv světa. Tak proč se rozčiluje, že se ho někdo snaží obelhat? ()

Veľká štvorka (2013) (S13E02)

"Už jste převezl kde koho, Poirote, ale tentokrát jste všechno trumfnul." Ta věta zhruba vystihuje charakter děje. Zřejmě nejpůsobivější film z celé série. ()

Opona (2013) (S13E05)

Řešení případu by mě ani náhodou nenapadlo. Co se zpracování týká: Hastings se mi líbí (jako postava) mladší, hudba mi v paměti nijak neutkvěla a prostředí bylo snad až příliš ponuré i na detektivku. ()