Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa sitmin k tomuto seriálu (3)

Detektív Poirot: Dolina (2004) (S09E04)

Moje životní láska, Hercule Poirot. Je jasné, že kvalita dílů kolísá a původní série s onou rozkošnou znělkou, Hastingsem a Jappem byla o něčem jiném, než díly nové, ale David Suchet je zkrátka dokonalý a pak už je jedno o čem je ten zbytek. Nebo tedy, samozřejmě to jedno není, ale já tomu filmu odpustím už takřka cokoliv. Co se týče tohoto konkrétního dílu, tak mě velice mile překvapil hereckými výkony a atmosférou, na jejíž vývoj se právě v novějších dílech klade podle mě veliký důraz. Ale ani zápletka nebyla špatná, ba co víc, byla uvěřitelná, což občas nebývá pravidlem. Zkrátka a dobře, podle mě společně se Suchetem zraje i Poirot. Ten člověk Vám vykouzlí na tváři úsměv, údiv, napětí, ale i slzu, nestydím se přizat... ()

Schôdzka so smrťou (2008) (S11E04)

Tento film monsieur Poirota mi přišel jako jeden z těch slabších. Vysvětlím proč: Opět jsem se přesvědčil, že čtení předlohy není dobrý nápad. Předloha nejen, že se liší, ale liší se diametrálně a to i co se týče samotného zločinu. Pár postav navíc by se dalo odpustit, aby se pro televizního náročného diváka rozšířil okruh podezřelých, ale tohle bylo moc a přišlo mi to i celkem přehnané. Nicméně Suchet a zajímavý John Hannah, kterého zejména kvůli Mumii nemám příliš v oblibě, tahají tento film vzhůru a tak jsem televizi nevypínal zamračený, ale celkem příjemně pobavený. ()

Opona (2013) (S13E05)

Konec velké éry. Co jsem živ, byl tu Poirot a vždycky jsem věděl, že někdy příští rok bude alespoň pár dalších dílů a Hercule bude vlastně navždy řešit ty nejkomplikovanější případy a já budu u toho. A teď najednou přišel konec a všechno se změní... Hercule Poirot, starý zlomený muž, se ve svém osamění stále více upíná k bohu a tiše chystá velkolepé rozloučení se svým drahým Hastingsem a námi všemi. Tíživý interiér zpustošeného zámku dodává celému příběhu nádech zašlé slávy, stejně jako Poirot sám. Opona má kvalitní příběh a hutnou atmosféru, stejně jako tomu je již posledních pár let, ale tentokrát se setkáváme se zločinem tak temným a geniálním, že Poirot je nucen učinit všemu přítrž za opravdu každou cenu. Důstojné završení velkolepé postavy, která si prošla fascinujícím vývojem a v závěru potvrzuje, že se velice změnila. ()