Město se vzpamatovává z Maladiina operního debutu, a tak se Mundi osobně zapojí do pátrání po její osobě, zatímco Amalia zahájí vlastní vyšetřování. Mezitím se Lavinia Bidlowová snaží na společenské akci destigmatizovat Dotčené, Hugo Swann získává Laviniina mladšího bratra Augieho, aby mu pomohl zpeněžit jeho nelegální podnik, a vyšinutý lékař Edmund Hague provádí sérii experimentů. (HBO Europe)

Milano33

Tak táto epizóda bola o niečo komornejšia, ale to nevadí. Čoraz väčší priestor sa kladie na postavy a z toho dôvodu sa do nich dá aj krásne vcítiť. Najviac ma v tom utvrdila scéna, kedy bolo chudinke Penance ukrivdené a preto so slzami v očiach opúšťala tamojší večierok. Medzičasom Amelia pokračuje vo vyšetrovaní s inšpektorom Frankom, čo sa mi zdá ako múdra selekcia zápletky vzhľadom na obdobie, do ktorého je príbeh zasadený. Práve žáner Steampunk a obdobie industrializácie nám samozrejme prináša najrôznejšie vychytávky a výdobytky priemyselnej revolúcie, ale okrem toho nám rovnako dobre ponúka aj jedinečné prostredie pre lukratívnu detektívnu zápletku. A záverečná sekvencia nám riadne vyeskalovala, keď bola Amelia True vystavená ťažkej voľbe. Táto scéna bola vyhrotená až do samého konca. ()

Hellierer

U druhého dílu už jsem se naladil na potřebnou notu, kdy mi ten možná trochu podivný mix vážnějšího a silly materiálu (ve výsledku tedy docela archaický) začal čím dál více sedět. Postavy mě pořád baví, ale většinu si pro sebe krade ústřední ženské duo, kdy obě představitelky jsou jednoduše líbezné. ()

WayDott

Laura Donnelly jsem prvně viděla v seriálu Cizinka a jako herečku jí začínám mít celkem oblíbenou. První díl byl trochu lepší, ale doufám, že se to ještě pořádně rozjede :-) ()