Komédia, ktorá si uťahuje z kriminálok, ktorých sú dnes plné televízne obrazovky. Film využíva klišé kriminálneho žánru, a tak sa dej, ktorý divák pozná už z miliónov žánrových snímok z policajného prostredia, stal podhubím pre slovný humor a absurdne vygradované situácie. Na scéne sa objavuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyňa Skálová (Hana Vagnerová) a detektívi Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákom (Lukáš Příkazký). Úloha, ktorú dostali od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský), je jasná – vyriešiť vraždu Starablažkovej. Kriminalisti o obeti postupne vypátrajú, že úspešne vydierala, a preto sa jej niekto zbavil. Veľa stôp však nemajú a majorovi Prubnerovi navyše šliape na päty jeho nadriadený plukovník Drátek, ktorý mu dá na vypátranie vraha len týždeň – teda sedem dní! (Continental film)

P800 odpad!

Už jsem viděl hodně, ale za takovou 5RAČKU dát 430 Kč (byli jsme dva znechuceni), to je bude bolet hodně dlouho. Nevydržel bych sedět více deset minut, ani v případě, že by mi zaplatili. ()

Rada.Shoa

Špatně to odhadli a nakonec i špatně podali... český béčko plný super herců... Až mi přijde divný,kolik jich do toho nakonec šlo! Pár vtípků se jim povedlo ale za mě jen 1* ()

Ultrashopik

Těžce přehnaná komedie, která mě svým způsobem i bavila 😂 jednoduchej a tupej humor, kdy člověk nemusí nad ničím přemýšlet občas nikomu neuškodí. ()

majorzeman13

Podprůměrná krimi-parodie. Několik dobrých gagů,vtipů to nezachrání většinu jich je totiž ubohých,směšných,trapných. David Novotný a Hana Vágnerová jsou plusy tohoto filmu. Bohužel víc než výplach žánru nečekejte. ()

Ecthelion

Zvládl jsem to dokoukat. Byl jsem si vědom, že se jedná o parodii, ale bohužel jsem se zasmál jen jednou. Byla to scéna, kdy při pouštění videozáznamu začala hrát reklama TV Nova a pak ta následná reakce vyšetřovatelů, to opravdu pobavilo. Jinak zlatý Frank Drebin, tato slátanina mu nesahá ani po kotníky. ()

mikehoblog

Zas takový průser to nebyl, čekal jsem čistý odpad. Takhle ale dám i tu třetí hvězdu za odvahu. Vágnerová, bohužel, velký špatný... ()

Final

V době Kameňáků, Babovřesek a dalších Kameňáků, by si člověk řekl, že Češi se z pokusů o parodie poučili a již nikdy se nebudou o nic podobného pokoušet. No a pak přijde někdo jiný, než Troška a pokusí se dokázat, že Česká parodie ještě nepatří do Troškova železa. A stejně jako Troška, i Miloslav Šmídmajer pohořel. Ne že by byl Případ mrtvého nebožtíka až tak otřesný. Film si nehraje na snahu o nějakou inteligenci. Prostě to vzal stylem, že všechno ve filmu má být blbé a parodické a tak k tomu i přistupuje. A výsledek je podle očekávání blbý a parodický. Odkazy na české seriály nebo snaha o parodii kriminálek tam je. A dokonce je i občas vtipná, jenže všechno to prostě dohromady moc nefunguje. V těch zbylých případech pak vykrádá úspěšnější parodie, jako Bláznivou střelu. Bohužel až tak okatě, že to ve výsledku ani není moc vtipné (respektive, opakovaný vtip přestává být vtipný). Výsledek je o poznání lepší, než Troškovy snahy, přes to nenaplňuje ani polovinu svého potenciálu a za zahraničními pokusy celkem zaostává. Také nutno dodat, že nepřichází ani v pravou chvíli. Léta, kdy byli podobné parodie v kurzu, jsou prostě už pasé. Jako kdyby v Idii právě objevili seriál Krok za krokem. Není to úplný odpad. Jen nenasazuje laťku z odpadu zrovna moc vysoko. ()

Dussanek

Docela dobrá večerní zábava. Nečekejte nic duchaplného, nejvíc mi to připomínalo Bláznivou střelu po Česku. Není to tak extrémní, ale vtipné a film tak uteče raz dva. Zápletka a pachatel jsou jasné hned ze začátku, ale není to na škodu. Myslím, že si to i herci užívali. Za mne je to průměr a až to bude v tv, tak se rád podívám narozdíl od Kameňáku. ()

TomPlaysCZ

Upřímně, jedna z velmi mála českých komedií, u kterých jsem se fakt bavil, a jeden z mála českých filmů, na který se klidně podívám znova. ()

SirErLeerdan

Vůbec nechápu místní hodnocení. Takovouhle skvělou českou parodii jsem neviděl od dob Happy Endu. Na české poměry perfektní a za poslední dekádu asi nejlepší, co český filmový průmysl vytvořil. Smál jsem se celou dobu. Kam se hrabou všechny ty tupé "porno komedie" plné nevěry a debilních dialogů, alá Špindl,.. Tenhle film si na nic nehraje, ad absurdum funguje dokonale a zpracování super. Za mě 92% "Dáte si kávu?" 😁 😁 😁 ()