Superhadi

(TV film)
  • Španielsko Super Snakes
Španielsko, 2016, 52 min

Hadi jsou pro většinu lidí nehezká a obávaná stvoření. Fascinují nás, a zároveň odpuzují. Přesto je jejich role v ekosystému nezastupitelná a opravdu nebezpečných je pro člověka jen několik druhů. Hadi se dokázali se perfektně přizpůsobit podmínkám, ve kterých žijí. Bojíme se jich především proto, že o nich tak málo víme... Hadi zanechali stopu v takřka každé společnosti na světě. Každý rok kvůli nim zemře 100 tisíc lidí. Ale tomu, že hadi loví hlodavce, zároveň vděčíme za přežití celého lidstva. Hadi se stali hrdiny mýtů a pověstí, které se někdy vůbec nezakládají na pravdě. Faktem je, že hadi patří k nejpřizpůsobivějším zvířatům na světě. Pomocí důmyslných triků dokážou oklamat kořist a zmást dravce. Můžou natolik splynout se svým okolím, že jsou neviditelní, vidět ve tmě nebo přežít roky bez potravy. A když se krmí, polykají obrovská zvířata, mnohokrát větší, než jsou oni sami. Některé druhy váží přes 130 kilogramů, ale jiné jsou menší než žížala. Vyskytují se ve většině ekosystémů, a i bez nohou chodí, plavou, šplhají, nebo dokonce létají! Film Superhadi vybírá nejlepší, nejzajímavější a nejzvláštnější fakta ze světa úžasných plazů. (TV Prima)