Bauhaus byl mnohem víc, než umělecká škola. V meziválečném Německu přinášel ideály nové doby – svobodu, odvahu a rovnoprávnost... Hvězdně obsazený výpravný historický seriál vznikl k loňskému 100. výročí vzniku Bauhausu. V hlavních rolích uvidíme vedle Anny Marie Mühe v roli Dörte Augusta Diehla jako legendárního architekta Waltera Gropia, vycházející hvězdu rakouského filmu Valerie Pachner nebo Trine Dyrholm, která nás uvede do děje jako redaktorka magazínu Vanity Fair. Bauhaus byl uveden na prestižním festivalu Canneseries, kde byl oceněn za nejlepší hudbu. (Česká televize)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (7)

Bauhaus – Nová doba (2019)

Dosti artová věc, u které bych čekal, že mnohem více zobrazí vývoj sociálních poměrů a konfliktů v meziválečném Německu. Bauhaus se ale spíše omezuje na menší prostor samotné školy, a vztazích v ní, a do širšího měřítka příliš nezachází. Na koukání to určitě je, ale žádná velká sláva se nekoná. ()

Po válce (2019) (E01)

První epizoda zatím nabízí docela zmatek v některých postavách, hlavně z řad studentů, kteří se docela pletou. Problematika vývoje Německa je zatím nastíněna hlavně skrze (ne)financování nové umělecké školy a taky kontrast mladých studentů se staršími generacemi. ()

Princ thébský (2019) (E02)

Druhý díl už nemusí představovat jednotlivé postavy, a tak se více zaměřuje na děj, který tak dopředu šlape mnohem rychleji, než v prvním díle. Do popředí se dostává hlavně plešoun Itten, se svojí jogínskou partičkou. Stále bych čekal větší znázornění kontrastů jednotlivých sektorů a tříd meziválečného Německa. ()

Březnoví padlí (2019) (E03)

Zajímavé, že tu má tento díl zatím nejnižší hodnocení, přitom mě se zdál zatím nejlepší. Úplně pohltit mě to nedokázalo, a asi už ani nedokáže, ale v tomto díle se poprvé vyostřili politické konfrontace. Nacisti, komunisti... ti Němci byli fakt v háji. ()

Ženská třída (2019) (E04)

Zatim mi nijak nepříjde, že by se na základě těchto problémů, které se řeší vesměs jen na akademické půdě, měli vyvinout další, které následně vyústí ve vzestup a podporu národního socialismu. Nedokážu si představit, že by kterákoliv z daných postav, která je tu zatím vyobrazena byla jejich podporovatelem. ()

Čestný soud (2019) (E05)

Tak nějak se to ubírá jiným směrem, než bych očekával. Tenhle díl je spíš regulérní červená knihovna, než cokoliv jiného. ()

Konec Výmaru (2019) (E06)

V posledním díle by divák čekal nějaké velké vyústění, nebo něco takového, ale ničeho takového se zde nedočkáte. ()