Evžen sa síce narodil a vyrástol vo Švajčiarsku, ale pretože bol vždy tak trochu bohém, rozhodol sa opustiť tamojší buržoáznej svet, kam príliš nezapadal. Po tridsiatke sa presťahoval do Prahy, odkiaľ jeho otec naopak v roku 1968 emigroval a už sa tam potom nikdy nevrátil. Evžen sa aj napriek dospelému veku nie je schopný postaviť svojmu dominantnému otcovi, pre ktorého je Česko a Praha dávno zabudnutá minulosť. Jediné, na čom mu záleží, je dobrá povesť a slušne zarábajúci súkromná zubárska prax vo švajčiarskom Berne. Evžen naopak v Prahe prevádzkuje vysnívaný hudobný klub, zažíva tu osudovú lásku, ale aj osudové nešťastie. Nakoniec to vyzerá, že sa bude musieť do Švajčiarska predsa len na chvíľu vrátiť. (Cinemart SK)

JB001 odpad!

Nemám co hodnotit. Pustil jsem si to ze zvědavosti, že v tom hraje Hana Vágnerová. Německy neumím a tak jsem to 25 minutách vypnul... ()

Rumbambule

Film bez náboje, nezajímavý, nezábavný. Má pár světlých momentů, ale pro ty asi nestojí za ten čas. Pustit si to 1,5x zrychleně je tak akorát. A už se k tomu nevracet...  Jsou filmy, u kterých  hodně nízké hodnocení tady nechápu. Tady je ale pro mě zcela přiměřené. ()

Korpy22

Ztraceni v ráji  Je vidět, že film vytvářel někdo, kdo měl estetické oko. Bohužel však do rukou nedostal nosný scénář, který by za něco stál. Celý film totiž nemá úplně nějak extra zajímavý děj. Majiteli vyhoří klub, shání peníze a vymýšlí, jak z toho ven. A to je vše? Sice musím ocenit krásnou práci s rekvizitou světla, které je výrazným prvkem filmu a má tam ponechaný prostor. Film řeší střed snobství a lůzy, ale ve velmi nešikovném podání. Herecké spojení Jann a Vágnerová nějak nefungovalo. Film je sice hezký, ale o ničem. ()