Od podlahy

• Švajčiarsko Tambour Battant

Na jaře roku 1970 zachvátilo vesničku v kantonu Valais neobvyklé vzrušení. Bylo důvodem referendum, v němž se mělo rozhodnout, zda ženám náleží volební právo? Nebo jiné referendum o právu cizinců usadit se právě zde? Ne, stalo se něco mnohem horšího a dramatičtějšího: vesnická dechovka se rozpadla! Jedna polovina vsi tvrdí, že za to může Aloys, ta druhá obviňuje Pierra. Spory mají hudební, politické i milostné pozadí. (HBO Max)

chamonix

Tenhle film bojuje humorem za ženská práva a proti xenofobii víc, než celá Amerika s její pozitivní diskriminací, #metoo, či #blacklivesmatter! Za krátkou dobu už druhá dobrá švýcarská komedie, třebaže s časem ubírá na tempu. I tak budu muset pro změnu já přehodnotit své předsudky vůči těm studeným čumákům z pod Alp :-) ()

kolemjdouc

Dala bych víc , film je relativně "mladý" ale v době bezvadných televizí musíte koukat na staré filmy  natočené černobíle anebo filmy ,které mají uměle vytvořenou atmosféru z minulých století..Neztotožňuji se s tím  a myslím ,že jde o příběh a například filmy s třeba Belmondem z té doby jsou točené normálně,barevně. ()