Kaena

• Česko Kaena: Proroctví (viac)

Stromová země Axis na planetě Astria je ohrožena. Ve stromech vysychá míza a modlitby lidí k bohům zůstávají nevyslyšeny. Mladá vesničanka Kaena má zvláštní vidění a je přesvědčena, že Axis ji volá na pomoc. Dívka s rebelskou duší se postaví zákonům kmene i autoritě Velekněze. Na cestě za záchranou země jí pomáhají záhadná stvoření. Kaena stále silněji začíná věřit, že za hranicemi Axis, kdesi za mraky, existuje ještě jiný svět (Magic Box)

io.

Vizuálně zajímavý výtvor, dost dobrý soundtrack - vlastně je to na tom filmu asi to nejlepší. Vypadá to jako nějaká hra a figura Kaeany s obrovským pokozím a poprdelím, silně připomínající Laru Croft, to jen potvrzuje. Průsvitný příšerky taky nejsou špatné. S příběhem už je to slabší, ale nuda to není. Čtyři hvězdy za ty čtyřky, Keano - i když jsou jen umělý ;-) ()

Rathe

Tento kousek patří mezi ty méně povedené, ale stále dobré. Ze začátku to pro mě vypadalo na míň *, ale pak se to docela rozjelo. Některé věty ve scénáři mi přišli jako výkřiky do tmy, ale na druhou stranu se zde pak objevily i některé dobré vtípky. ()

TylerD.

Co tady selhává je scénář. Zachraňuje to animace takže je to dobře koukatelné. Navíc na rok 2003 je to pecka. Jenže je tu pro mě další problém. Až po hodině a čtvrt jsem se vlastně dověděl, co se celou tu dobu dělo. Závěr filmu je v podstatě vysvětlení děje plus vyřešení problému. Jenže závěr filmu nemá být vysvětlení děje ale pointa. ()