Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa topi80 k tomuto seriálu (4)

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Já si nemůžu pomoci, ale mě tvrďácko - správňácká Čvančarová baví, i když to nemá logiku. Chytlo mě to i přes ty toporné herecké výkony a další v komentářích zmiňované nedostatky. Nenáročná detektivka, jde to rovnou k věci, takový Pitaval (i když bez těch zajímavých policajtských typů). Na koukání při reprízování to není, ale na jednorázové kouknutí v pohodě. Dal bych i tři hvězdy, ale ta logika závěrečného rozuzlení (mafián si jde z výslechu rovnou dělat bordel domů k policajtce) by spíše zasloužila stáhnout to na jednu. Ale budu shovívavý. ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

V prvním díle jsem logiku toho rozuzlení taktně přehlédl, ale tady to tedy byla pořádná ťafka. Na druhou si i přes kulhající příběh nešlo nevšimnout skvělých hereckých výkonů rodinného tria Kříž, Štefanová a Tuček. I přes naprostou nepřirozenost všech policajtů mě ale i druhý díl nějakým svým způsobem bavil, ale uvítal bych, kdyby příště už mělo závěrečné rozuzlení aspoň tolik logiky, aby i člověk, který na podobné věci není náročný, nemusel nevěřícně kroutit hlavou. ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Tentokrát velmi nezajímavý díl, při jehož konci jsem s nostalgií v oku zavzpomínal na nelogické, ale aspoň zajímavé závěry předchozích dílů. Jediné pozitivum shledávám v úžasném castingu na smažky v komunitním centru, vypadalo to tam jak na sjezdu pirátských svazáků. :-) ()

Tajomstvo umierajúceho lesa (2021) (E06)

Ujetá a zcela nepravděpodobná závěrečná vysvětlení už beru jako něco, na čem je tento seriál založen. Pátrat s policisty po logickém vysvětlení sice můžete, ale na závěr se znovu nebudete stačit divit. hodně se mi líbily vedlejší role, skvělý Vašut i všechny ty manželky dřevorubců. ()