Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa meda2016 k tomuto seriálu (7)

Hlava Medúzy (2021)

Druhá série, jestli bude, musí využít lepší scénář a používat logiku. Čvančarová bude mít domácí vězení a Dvořak bude za trest neohlášení jejích závažných pochybení přesunut do archívu, Istenik (bez pitvoření) se stane šéfem vyšetřovatelů Bučková, Renč. Režii převezme Wlodarczyk a Bebjak, scénář Malinda. To by bylo, aby z takto rozmístěné pětky něco nevytřískali. ()

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Kdo bude velet? Jitka. Má navrch. e01 - Začatek brzy krvavý, střed předvídatelny s nevalnou akcí a štěkavým velitelským hlasem náčelnice připomínající Dejdara. Konec opět "bombový", takže Jitka by měla skončit v postavení mimo službu. A kdo, proboha, chtěl po Istenikovi (skvělém herci) tento hlasovy rozsah? ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

Tedy Heřmánku, tys dostal roli! Na brutálním násilí režisér opět zapracoval. Dvořák řekl dvě vtipné věty bez odezvy, Isteník v půlce našel vlastní hlas. Vyšetřování má scenáristické mezery překlenované povídáním a nedůsledností. Že major Čvančarovou nevyšetřuje GIBS je vlastně očekávané. Také se zapomělo. ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Přihodil jsem na 4 kvůli prostředí a atmosféře. Za zámek a za zalidnění scén. Potěšilo by, kdyby Vacek hrál roli feťáka (a naopak Patrick Böhm psychologa) - už je s tou slušňárnou okoukaný. Renč sem nevložil žádný dramatický klip. ()

Dom na konci ulice (2021) (E04)

Konečně ve formatu klasické detektivky, sice žádné překvapivě óóó, ale dobře sehrané. Jen kdyby Istenik... Ale co, jeho věc. Chybí mi humor, Dvořák nestačí. Jako dříve - nedostatečné a útržkovité zajišťování stop a svědectví. Zdá se, že dramata s bráchou Heřmánkem budou dodavat chybějící napětí. ()

Krv na striebornom plátne (2021) (E07)

Jako divák si začínám zvykat, což je pointa úspěchu seriálů. Prostředí jako jistota, lehce komediální vždy potěší a opravdu hraje. Policejní příběh, žádná Agátha. Vyšetřovací nudu opět spolehlivě rozčísne Heřmánek - a náčelnici kvůli tomu opětovně mimo službu nepostaví. ()

Kalich horkosti (2021) (E08)

Heřmánkova linie dvou vrahů ztratila tajemno a zůstala nedořečena. Příběh dvou otců průhledný jak slabý čajíček. Petra Bučková s Dvořákem jediné plus. ()