Vavča

OCN přináší další drsnou kriminálku, která jde v rámci násilí možná opět až trochu za hranu (stejně jako ve Voice je brutalita pachatele významným motivem). Bývalá státní zástupkyně Han Tae-Joo (vynikající herecká bohyně Kim Hyun-Joo) pátrá po dávném pachateli, který ji poranil a zanechal na ní nejen fyzické následky. Do cesty jí přijde protikorupční tým, který vede Do Chi Gwang (Han Suk-Kyu), který vyšetřuje policistu, který má s dávným případem něco společného, nebo by snad i možná i něco věděl... Dalším členem týmu je nováček Kim Young Goon (hraje ho velmi přesvědčive nováček Seo Kang-Joon). Do cesty protikorupčnímu týmu přijdu zajímaví ptáčci a žádný případ není snadný, obvykle se táhne na dva díly. Můžete se těšit na perfektně napsané postavy, herecké výkony hlavního tria, hostovaček pár známých tváří, seriál má značnou propracovanost, nejen napětí, občas lehce mrazivá atmosféra. Osobně Vám nedoporučuji dávat více, než jeden, dva díly naráz. Vše má svůj účel, je to těžší na strávení, minutáž jednotlivých dílů není v žádném případě přepálená. Je zde snaha o realismus, hudba na minimum v pozadí, často ve formě různých industriálních ruchů, případně tvoří jen nenápadnou kulisu, nebo není vůbec. Je to špičková záležitost, někteří si budou stěžovat na klišé typu trauma z minulosti, dávný případ atd. Ale to nic nemění na tom, že Watcher je vysoce nadprůměrná detektivka s prvky akčního thrilleru, vymazleným OST, a geniálně napsanou silnou ženskou postavu Han Tae-Joo, která je jako bohyně Nemesis a neváhá jít přes mrtvoly. ()

mmatuli

Ze začátku to vypadalo dobře, pozdeji se ztratilo tempo. I tak je fajn, že zase jednou byla vynechána milostná linka a soustředil se děj jen na hlavní motiv hledání vraha/ů ve vlastních řadách policie. ()

Krysap

Souhlas s Vavčou. Akorát k těm víc dílům najednou - ono to ani moc nešlo. U jiného seriálu se mi to ještě nestalo, ale tady jsem si musela některé dialogy přehrávat znovu, protože jsem ztratila nit. Běžně jsou v ději místa, kde si člověk může trochu oddychnout v soustředění na dialogy, ale tady mi přišlo, že skoro nebyla. Celkově velká spokojenost. ()