Muž, který Claru vytáhl ven z vězení, byl ten samý, před nímž utekla do São Paula. A našel ji proto, že na ni tlačili kolegové, aby si založila účet na Facebooku. Obrátilo se to proti ní, ale Clara už je oproti dřívějšku silnější. Už se dokáže muži, od něhož se kdysi dočkala jen týrání a bití, postavit!
Antropolog, kterého potkali v pralese během pátrání, vyprávěl Natalii jeden příběh – když zde naposledy zuřily lesní požáry, dva šamani dokázali svými obřady přivolat déšť a od té doby jsou oba místními celebritami. Natalie se rozhodla zapojit je do aktivit k záchraně rezervace, jenže když dorazili na místo, kde žijí, našli jen vyvražděnou vesnici.
Další možný směr, kudy vést pátrání, je rozplést obchod s nelegálně vytěženým zlatem odspoda. Luiza se stážistkou vyrážejí na černý trh na okraji Cari, kde navštívily místního kšeftaře se slitky. Ukázal jim dokonce i slévárnu zlata. Ze rtuti, která se při procesu uvolňovala, se Claře udělalo nevolno a když se probrala, ležela v jiném domě obklopená neplnoletými dívkami. Stážistka z Aruany se ocitla zcela náhodou přímo v centru obchodu s bílým masem. Dívky kolem ní zde byly shromážděny k prodeji na aukci.
V hlavním městě Brasilii konečně slaví úspěch i Veronica, soud výnos o zrušení rezervace Cari – alespoň dočasně – ruší. Tím pro ni končí práce mezi bílými límečky, což je dobrá záminka ukončit i milostný vztah, za který se opravdu stydí. (chamonix)