Amigo

• Španielsko Amigo

Po vážné autonehodě, kterou zavinil, se David rozhodne vzít svého nejlepšího přítele Javiho k sobě a postarat se o něj. Zanedlouho však mezi nimi začne docházet k hádkám, postupně odkrývajícím toxický a násilný vztah, jenž má mnohem blíže k šílenství než k přátelství, které oba muže zdánlivě pojí. V celovečerním filmu Amigo se mísí psychologický thriller s černou komedií hraničící až s hrůzou, to vše ve formě intimního dramatu. (Cinemax)

darkrobyk

Psychologické drama s přesahem do hororu je určeno především okrajovému publiku. Zpočátku se zdá, že David na sebe vzal těžké břímě, když se rozhodl postarat o přítele, který skončil po autonehodě na vozíku. Během tragédie zemřela Javiho žena. Postupně se ukazuje, že Davidovy záměry nejsou křišťálově čisté. Divák se může jen domýšlet z náznaků a útržků rozhovorů, ale je toho nakonec dost, aby měl jasnou představu o celé situaci. Jen chvílemi jsem si vzpomněl na Polanského Hnus, pak už ale šlo o jiný příběh. Nejděsivější byl zvoneček a já se přistihnul, že postupně se děsím toho, stejně jako David, kdy se ozve. Nejúmornější scéna, a také plná napětí, byla ta, kdy se Javi snaží dostat dolů. A samozřejmě závěr. Skvělé herecké výkony, výborná kamera i atmosférická hudba a občas vtípek, co byl ve svém důsledku mrazivý. V televizi běžely až na výjimku španělské horory a thrillery, k zahlédnutí byla i španělská žánrová hvězda - Paul Naschy. Pro běžného diváka film rozhodně není, čemuž napovídá i zdejší nízké hodnocení. Děkuji Ratchetce za báječný tip. ()

HorrFi

Další úplně zbytečně podhodnocenej film, protože někdo možná fakt čekal komediální drama, takže taky nechápu zařazení k žánru komedie.. Španělé mě málokdy zklamali a u tohohle bizáru jsem se fakt ani trošku nenudil.. děkuju pornogrindovi za připomenutí tohohle filmu.. poctivejch pět to teda neni, ale to už musí posoudit každej sám.. ()

zdenur

Mám rád španělské horory i komedie, takže jsem Amiga uvítal s nadšením. Bohužel zřejmě nejsem cílovka. Záměr tvůrců a děj asi chápu, ale právě tyto věci mě na filmu neskutečně ubíjely. Dokonale nesympatické obsazení a dlouhé napínavé pasáže jen proto, aby vás ve finále nasraly. I když, musím uznat, ten závěr mě v tomto směru naopak potěšil. ()

pornogrind

Další z filmů u kterýho absolutně nechápu přiřazení k žánru🤨😲😱🤦Komedie ????? Tohle je čistě komorní psychologický drama, který je v podstatě o dvou hercích a jednom baráku. Javier Botet předvedl neskutečnej výkon a k tomu ještě vypadal jak kdyby ho vytáhli z Dachau. Je mi jasný, že jde o5 o snímek, kterej svým pomalým tempem a komorním pojetím nebude pro každýho. Mě se každopádně tímhle psycho dramatem španělé trefili do chuti a nemám problém dát 4 hvězdy. Taktéž mě o5 zaráží číslo 35 u hodnocení. Rozhodně bych snímku přál víc hodnocení a přál bych mu i vyšší procenta. ()

Alouette

Hodně zajímavé téma, dobře zahrané postavy a zajímavé zakončení. Bohužel vše ostatní se strašně táhne. Film má nějakých 80 minut a vlastně se tam pořádně nic neděje. Rozhodně to není komedie, jak se uvádí. Tomu co se tam děje se může zasmát jen úchyl (tím nechci nikoho urazit). Je to thriller a psychologické drama jak prase dle mého. Jinak Javiera Boteta tu můžete vidět, jak ho pánbůh stvořil a je to teda opravdu maso. Jeho postava a haldy Davida jsou na filmu asi nejzajímavější. ()