Flying Elephants

všetky plagáty

Snad to bylo kvůli zachování silného rodu, nebo jen z panovnické rozmařilosti, ale královo nařízení, že každý muž mezi 13 a 95 lety se musí pod trestem vyhoštění či smrti do čtyřiadvaceti hodin oženit, někomu pravěký život poněkud ztrpčilo. Silní svobodní mužové se teď sbíhají, aby promptně splnili králův příkaz. Mnoho žen už je ovšem zadaných, a o zbylé se strhává nelítostný boj, ve kterém lebky pukají pod údery mohutných kyjů. (dopitak)

dopitak

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Six (1923-1929). Dřevěné kyje a obleky z kůží, neobvyklé to rekvizity ve filmografii L+H. Scénáristicky bych akorát zpochybnil, že v pravěku králové nebyli (no ovšem, a ani písmo). ()

Iggy

Česky Laurel a Hardy v pravěku. Dávno v době kamenné vydal král nařízení, že se do večera musí každý muž bezpodmínečně oženit. Ženy byly tehdy ovšem velmi krásné a jejich manželé si je střežili s kyjem v ruce. Nejdřív sledujeme Hardyho, který jde na věc rychle a hrubou silou, obvykle ale sám dostane výprask. Zato Laurel, lovec sardinek, je zmámen voláním jara a hledá velkou lásku. Zamiluje se do dcery šamana Finlaysona a musí nachytat ryby, aby dokázal, že je schopen svou nastávající uživit. Mezitím Hardy zbaví Finlaysona bolavého zubu a snaží se zmocnit jeho dcery. O její ruku bude ale muset svést souboj s rytířským Stanem! ()

Pitryx odpad!

Hm, tak z toho jsem rozpačitý. Ani jednou jsem se nezasmál. Podle mne to bylo dokonce nudné. Je mi to líto, ale musím hodnotit hodnocením nejnižším. ()

PetraMishka

Mírně nadprůměrná groteska o tom, jak Laurel a Hardy sháněli manželku, protože museli a jaké s tím měli potíže. Bylo tu několik hezkých a vtipných momentů. ()