Arifureta šokugjó de sekai saikjó

• Japonsko ありふれた職業で世界最強 (viac)
Japonsko, (2019–2024), 15 h 26 min (Minutáž: 23–40 min)

Predloha:

Rjó Širakome (kniha)

Saori Óniši, Ai Kakuma, Jóko Hikasa, Júki Kuwahara, Jumiri Hanamori, Minoru Širaiši, Tecuja Kakihara, Maju Mineda, Risa Cumugi, Jú Sasahara, Hiromiči Tezuka (viac)

Ve světě obývaném lidmi, démony a monstry zuří již po celá staletí válka. Lidé bojovali vyrovnaný boj s démony, ovšem jen do doby, než se démoni naučili ovládat monstra, což vedlo k velkému vychýlení rovnováhy, a tak lidstvo nyní čelí vyhlazení. Aby bylo vše vráceno do původních kolejí, tak zdejší božstva dovolila lidem povolat skupinu mocných hrdinů z jiného světa - z našeho světa. Těmi vyvolenými se stala obyčejná japonská středoškolská třída včetně paní učitelky. Většina dostala do vínku spoustu úžasných schopností, až na Hajimeho, který ovládá pouze jedno transmutační kouzlo. Díky tomu se Hajime cítí mezi svými spolužáky jako podřadný a někteří mu jeho nedostatečné bojové schopnosti dávají i pořádně sežrat. Při jedné výpravě na nepřátelské území je navíc Hajime zasažen kouzlem jednoho ze svých spojenců a sražen až na dno hluboké propasti. Opuštěn a zrazen si mladý chlapec sáhne až na dno, ovšem v momentě, kdy by se ostatní složili a zemřeli při prvním nepřátelském útoku, se Hajime rozhodne nevzdat se. Zmobilizuje svoji veškerou sílu, přemůže jedno z monster, a aby přežil, tak pozře jeho maso a napije se podivné léčivé vody, kterou zde našel. Díky tomu projde chlapec obrovskou změnou, jeho vlasy zbělají a paleta jeho schopností se rozšíří o ty, kterými disponoval jeho nepřítel. Tak Hajime získává způsob, jak se posouvat dál, jak přežít a přemoci svoje nepřátele, dostat se ven z propasti a možná dosáhnout i své pomsty. Cestou se k Hajimemu ještě přidává mladá upíří dívenka, kterou její vlastní rasa uzamkla ve zdejších chodbách, protože byla pro všechny až příliš nebezpečná. Tím mladý chlapec získává vše, co potřebuje, aby vychýlil pomyslnou misku vah čistě ve svůj prospěch... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (29)

Season 1 (2019) (S01)

Místy úchylné. Velká harémovka. Hudba nic moc. Intenzivnější animace v boji bída. Ale to i vtipné. Snad bude pro hrdinu další řada větší výzva. ()

Naraku no Soko no Bakemono (2019) (S01E01)

Nějaký cápek který je k ničemu a nemá jej nikdo rád se ztratí v jeskyni a pojídáním potvor se stává silnějším. ()

Pandora no Hako (2019) (S01E02)

Chlapík sestoupil v jeskyni níž. Snědl pár dalších potvor a našel si hračku do harému. ()

Kogane no kjúkecu hime (2019) (S01E03)

Zase pár pater a pár snědených monster. Lolitka má na hrdinu celkem chuť. ()

Saió no guardian (2019) (S01E04)

Po hudební stránce opravdu špatné. Velice špatně provedený boj. ()

Zannen na Usagi (2019) (S01E06)

Králík co mám mozek na hrudníku. ()

Raisen dai meikjú (2019) (S01E07)

Další labyrint a králík je ještě chlípnější. Umělé dýchání a ten konec v hostinci, to jsem se musel zasmát. ()

Kakoto no Saikai (2019) (S01E08)

Setkání se spolužáky a učitelkou. ()

Kuro rjú o ugacu mono (2019) (S01E09)

Kromě úchylného králíka se přidává drak, který je ještě větší perverzák. ()

Megami no Ken (2019) (S01E10)

Boj s více monstry mě přišel vzhledem k použitým útokům místy dost neefektivní. Debilní bojové hudby se asi nikdy nezbavíme. Takový Jazz nebo co to má být. ()

Bakemonotači no kjúdžicu (2019) (S01E11)

Tak už je v harému upír, králík, drak a ryba. Jednostranná válka s podsvětím. ()

Šinobijoru kage (2019) (S01E12)

Ostatní dobrodruzi se dostali do problémů a bude stát Hajime stranou? ()

Munó no musó (2019) (S01E13)

Zachránění spolužáků, zabití kozatého démona a další dívka do harému. ()

Season 2 (2022) (S02)

Stále slušný seriál. Plný bojů s démony a zrady z kamarádů. ()

Iregyurā (2022) (S02E01)

Lidé mají své bohy. Démoni mají své bohy. Hajime má v piči. V harému vznikají spory kdo bude smilnit pvní. ()

Šakunecu no hikari (2022) (S02E02)

Průzkum lávového labyrintu a pomoc vesničanům na žádost dcery. ()

Kuro to širo (2022) (S02E03)

Boj s démonem. Konečně dává našemu antihrdinovi někdo zabrat. ()

Ojako no saikai (2022) (S02E04)

Útěk z labyrintu a vrácení dcery matce. A nějaké ty narážky na rodičovství. ()

Kaitei no Kioku (2022) (S02E05)

Průzkum zdá se že docela obtížného labyrintu. Kaori je cítí méněceně a chování hrdiny tomu vůbec npomáhá. ()