WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Muffynka

Dobře se na to dívá a nešlo se odtrhnout. Myslím, že toto nikdo nečeká. Odlišné. Nečekané. Nezklamalo. Asi srovnatelné se seriálem Loki. Jediné, co mi vadilo, že se inspirovali u seriálu Bylo, nebylo, kde se taky nachází královna rádoby předsedkyně svého smyšleného města. ()

muffmuff

Je fascinující, jak je těžké hodnotit tento seriál. První díl by měl vždycky člověka vtáhnout a navnadit ho na další díly, jenže tady tomu tak není. To vůbec. Kdyby mi nebylo doporučeno dívat se dál, tak asi nemám důvod pustit třetí díl.... JENŽE! ... všechno má svůj důvod. Poslední díly, kdy se všechno začne rozmotávat a nabírat na smyslu, jsou fantastické a pěkně promyšlené. Díly (kromě prvních dvou) plynou jako voda a člověk potřebuje vidět další a další. Určitě stojí za to přetrpět první díly. ()

Sekyn

Tak toto bylo snad nejvíc rozporuplné hodnocení, jaké jsem kdy zažil. Nutno si přiznat, že na dokoukání seriálu jsem se dost nutil. Obvykle to bývá tak, že se seriály (i filmy) snaží hned na začátku zaujmout diváka, získat si jeho pozornost a provést ho vykonstruovaným příběhem až do konce. Ale tohle není ten případ. Tady vás hned na začátku otráví. Koukáte na to a říkáte si, kdy už ta hrůza skončí a začne to trochu šlapat. Na konci prvního dílu se nedočkáte. Ani na konci druhého, třetího, čtvrtého,......hodnocení je jasný odpad. Přemýšlíte nad tím, proč něco takového někdo zplodil? Pak ale přijde díl, který přinese trochu naděje a seriál vás nakonec provede až do zajímavého finále, kde se dá pod tíhou emocí uvažovat o čtvrté hvězdě. Ale buďme fér. Možná to celé nakonec dává smysl, až si říkáte, jestli to mohlo být natočeno vlastně jinak? Já si myslím, že to šlo líp a bez samovolnému donucování se seriál dokoukat. Myslím, že tu byl velký potenciál udělat z nehomogenní Olsenky nakonec výbornou postavu, která má zajímavý příběh a to dost jistě ještě zajímavější než kterákoliv z hlavních postav Avengers. A hned v hlavně mě napadá plno nápadů a to za ně neberu tučné výplaty. Ale někdo se rozhodl jít touhle cestou, s kterou se neztotožňuji a tak víc než 3 hvězdy určitě né. A pokud někdo nechápal Wandu v Doktoru Strangerovi a jeho multivesmírném šílenství, je nutné shlédnout tento seriál a to hlavně až do konce. Mnoho sil :-) ()

Belphegor

Wandavision je prostě originál. Po druhé projekci jsem tomu dokázal odpustit nějaké ty vrtochy, třeba jako uspěchané finále. Rozhodně si cením zpracování, pustit se do natáčení epizod ve stylu starých sitcomů sice hraničí s nálepkou hlouposti, ale rozhodně opodstatnění dává smysl, mě se to tedy dost líbí, a je těžké se vyhnout spoilerům, ale když vezmu v potaz Wandy minulost a její sílu, které nikdo úplně nerozumí, vlastně to obdivuji. Také rozumím tomu, že první tři díly mohou někoho odradit, protože se skáče z černobílá do retra a logiku to postrádá, mě to ovšem nevadilo, vysvětlení nakonec přišlo s uspokojením. Po druhé projekci se víc vciťuji do Wandy v novém Strangi. Tak tedy doufám, že Wanda ještě bude. Jen je škoda, že s Moon Knightem to jsou poslední marvelovské kousky, jenž měli něco do sebe. Ps: Čekám, kdy Marvel konečně natočí něco s novým Visionem. It's about damn time!! ()

Pohanka.T

WandaVision je první Marvel seriál, který jsem sledoval, takže vlastně nemám s čím srovnávat. Od začátku je z něj cítit snaha experimentovat a zvolený formát nemusí vyhovovat každému, zároveň ale v každém díle příběh graduje, postupem času do sebe vše zapadne a tak nějak asi i začne dávat smysl. To platí až do závěrečných epizod, kdy jsem se v digitálním svinčíku a prapodivných dějových linkách už začal ztrácet, což výsledný dojem trochu kazí. I tak si WandaVision s poměrně solidním castingem, včetně mé oblíbené Kat Dennings, slabší čtyři hvězdy zaslouží. ()

stuj

Nápadité v tom, jak si tvůrci pohráli se zobrazováním televizních sitkomů. Startují v 50. letech, pak hopsnou do 60., pak do 70. atd. atd. až do současnosti. A z každé doby přesně vypíchnou tehdejší televizní styl. Ale to je jediné zajímavé. Příběhově je to bohužel dost slabé a klasické americké kecy: "Je to náš domov, tak ho musíme bránit!" a "Rodina, ta drží vždy pohromadě!" jsou hodně otravné. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři