Vinland Saga

• Japonsko ヴィンランド・サガ (viac)
Japonsko, (2019–2023), 19 h 40 min (Minutáž: 24–29 min)

Predloha:

Makoto Jukimura (komiks)

Hudba:

Jutaka Jamada

Júto Uemura, Akio Ócuka, Ao Takahaši, Hiroki Gotó, Hiroki Jasumoto, Jódži Ueda, Jošimicu Šimojama, Ken'ičiró Macuda, Kenšó Ono, Makoto Furukawa (viac)

Po smrti svého otce se Thorfinn přidá k žoldácké bandě jeho vraha Askeladda a trpělivě čeká na příležitost k pomstě. Askeladd mezitím spřádá tajné politické plány. (Netflix)

Recenzie používateľa Sashmen13 k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2019) (S01)

Je to sága a navíc v Japonském stylu, takže čekejta kombinaci realismu a šílené nesmyslnosti. V jednu chvíli postavy probírají realné události a strategie, aby následně člověk byl svědkem situací jako: Lidi nesoucí drakary na ramenou, chlápek co vypadá jak Hagrid (nejlepší bae) a kluka, který je emo v roce 2019. Ve chvíli může jedna "hero" postava povraždit třeba celé armády a lučistníci se vždy ustřelí, až když si to plot žádá. Přesto vše, rozhodně doporučuji, obzvlášť na konci se příběh solidně rozjede, hlavně díky jedné nejmenované postavě s klasicistními kořeny. Never forgetti, Bjorn... ()

Season 2 (2023) (S02)

Tohle se často nevidí, taková 180 otočka to je vzácné (bohužel, myslím příběhu, ne kvality), ale já se velmi rád podívám. Spoustu různých námětů k přemýšlení, zajímavé postavy, především Snake. Kde jiné shows by neodolaly, zde Snakova minulost je jen naznačena (meč v arabském stylu, znalost písma, až příliš dobrý v boji). Takových charakterů tam běhá více a show je využije, jak potřebuje. Jinak nemám moc co dodat, druhou sezónu bych popsal jako test, buď si ji užijete a oceníte nebo odejdete a už se nikdy neohlídnete. ()