Star Trek: Lower Decks

USA, (2020–2023), 17 h (Minutáž: 23–30 min)

Tvorcovia:

Mike McMahan

Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O'Connell, Fred Tatasciore, Gillian Vigman, Paul Scheer, Jessica McKenna (viac)

Recenzie používateľa VanTom k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2020) (S01)

Prvních pár dílů mě nenadchlo, karikovaní hrdinové (lůzři + nerdi) se mi málem protivili, ulítlé parodické zápletky se topily ve snaživé (ne)originalitě a zběsilý, afektovaný humor svou vysokou, neúnavnou kadencí cíle víc míjel, než zasahoval. Odkazy na známé trekovské reálie z dialogů neorganicky trčely, nejednalo se totiž o sofistikované dějotvorné prvky, jen primitivní narážky pro fanoušky. Nicméně vzestupnou tendenci nešlo přehlédnout, "podpalubní" čtveřice (i osádka můstku) nakonec ožila, snad se i někam (kousínek) posunula. V pozdějších epizodách už měly scénáře hlavu i patu, ty závěrečné dokonce i epické vesmírné bitvy (a potěšující camea). V globálu tedy z Lower Decks S1 nemám vůbec špatný pocit. ()

Season 2 (2021) (S02)

Tentokrát převažují z Lower Decks rozpačitější, resp. spíš nijaké dojmy. Je to celé hrozně rychlé – vtipy, zápletky. Přesto (situační) humor často pobavil a co se týče trekovských narážek, tam jsem i akceptoval jejich "výčtový" ráz, jenže přes zběsilé čtení titulků nebyl prostor si cokoliv vychutnat. Nemůže být také řeč o příběhovém zaháknutí, tudíž závěrečný cliffhanger vyšel skoro z ničeho. Myslím, že určité zpomalení a nadechnutí by vůbec neuškodilo (plus samozřejmě víc Pakledů! ;)). ()

Season 3 (2022) (S03)

Za mne velmi dobré, už si vše (skoro) sedlo – akorát snad z té hysterie zastydlých puberťáků by postavy mohly slevit. Jinak scénáristé přicházejí s důmyslnými zápletkami a vychytralými nápady, jež jsou plnohodnotně startrekovské, přestože též podvratně parodické (jako vyřešení konspirace z minula nebo přílet na DS9, tam jsem se smál nahlas). ()