Moje sestřička

(festivalový názov)
  • Rusko Сестренка (viac)

Co si Jamil pamatuje, válka tu byla odjakživa. Jamil však věří, že už brzy skončí, a moc se na to těší: znamená to návrat otce, kterého chlapec zná jen z fotografií a dopisů. Jednou maminka odjede do dalekého města a přiveze zpátky malou holčičku Oxanu, která skoro nemluví. Předá Jamilovi žádost otce postarat se o ni jako o vlastní sestřičku…Děj filmu se odehrává na pozadí Velké vlastenecké války a každodenní život dětí je prodchnut neustálým bojem s těžkostmi válečné doby, kterým se snaží společně čelit. (Nový ruský film)

viap

Film bol natočený na základe príbehu Karima Mustaiho „Radosť nášho domova“ z roku 1951. Dej sa odohráva počas druhej svetovej vojny. Osirelé ukrajinské dievčatko Oksana, nachádza útočisko v rodine svojho záchrancu ďaleko od domova ,v Bakširskej republiky . Vzťah Oksany s jej menovaným bratom Yamilom a ďalšími deťmi z dediny nie je ľahký. Deň čo deň deti bojujú spolu s vojnovými ťažkosťami, ktoré ich spájajú. Film je nie len dojímavým príbehom detského priateľstva, režisér poukazuje na prírodnú krásu ,na kultúrne hodnoty a históriu. Film je sčasti v bakširskom jazyku. ()